Co pod choinkę? Powieść o Bolesławcu!

Co pod choinkę? Powieść o Bolesławcu!
fot. Krzysztof Gwizdała „Joachim” Grażyny Hanaf zachwyci tych, co lubią czytać o przyjaźni i miłości, zdradzie i nadziei, oczaruje osoby lubiące klimat małych miasteczek i szczęśliwe zakończenia.
istotne.pl księgarnia agora, grażyna hanaf

„Joachim” to pięknie poprowadzona historia młodego człowieka poszukującego własnej tożsamości. Skłania do myślenia, podejmuje problematykę postawy rodziców wobec młodego człowieka i jego wyborów. Historia wpleciona jest w urokliwe miasto jakim jest Bolesławiec, z jego zabytkami, codziennością, waśniami, tętniące życiem kulturalnym.

Chwilami książka jest kojąca jak niedzielne popołudnie, a kiedy indziej chwyta za gardło i to tak mocno, że aż robi nam się niedobrze. Jest śmiesznie (i to bardzo!), ale jest i strasznie. Seks wisi w powietrzu – ten fajny. Ten zły, niestety, się dzieje. Ale dzieje się po coś. Żeby ktoś mógł dorosnąć, ktoś coś zrozumieć, ktoś komuś pomóc, a ktoś… się zakochać.

Historia zaczyna się we Wrocławiu. Emerytowana nauczycielka Sylwia podgląda Joachima i jego rodziców wyjeżdżających na wakacje. Rodzice jadą do słonecznej Hiszpanii, a Joachim skazany jest na banicję w małym mieście. Bolesławiec najpierw Joachima przeraża, a potem chłopak zakochuje się w mieście pierwszą miłością.

„Muszę od razu powiedzieć, że się nie spodziewałam, nie myślałam, że książka aż tak mnie wciągnie, że będzie tak dobra! Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś innego, a otrzymałam historię wielu niezwykłych ludzi, do tego poznałam miasto z bardzo ciekawą tradycją i historią. Sam coming out jest tylko tłem do wydarzeń, do historii, które nam prezentuje autorka.” Blogerka Toska 82

Książkę kupić można w księgarni Agora (Rynek, Bolesławiec) oraz w księgarniach internetowych m.in. zaczytani.pl, Papirus Bolesławiec, Empik.

Na stronie Grażyny Hanaf można znaleźć wszystkie informacje i recenzje książki „Joachim”

(informacja: GH)