BKS pokonał Victorię Ruszów 5:0

bks-bobrzanie-pilkarz-mecz
istotne.pl 0 emmanuel ohagwu, mastalerz, kraśnicki, victoria, ruszów, glanc, bks bolesławiec

Trwa zwycięska passa drużyny seniorów BKS Bobrzanie. W niedzielne popołudnie (5 maja) podopieczni Pawła Żmudzińskiego odnieśli pewne zwycięstwo, pokonując w Ruszowie tamtejszą Victorię 5:0. Jednak początek meczu nie wskazywał na to, że zwycięstwo bolesławian będzie tak okazałe. Gospodarze mieli dwie dobre okazje do objęcia prowadzenia. Najpierw nikt z miejscowych nie zdołał przeciąć lotu piłki wzdłuż linii bramkowej, zaś kilka minut później Piotr Bryłkowski, w ostatniej chwili, „ściągnął” futbolówkę z nogi piłkarzowi z Ruszowa, który wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem.

BKS odpowiedział w 13 minucie skutecznym strzałem głową Marcina Kraśnickiego i było 1:0 dla przyjezdnych. Kilka minut później z daleka uderzył Paweł Żmudziński, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 20 minucie na bramkę Ruszowa strzelił Zbigniew Mastalerz. Bramkarz wybił piłkę, ale przy dobitce Emmenuela Ohagwu był już bezradny. W 27 minucie groźny strzał gospodarzy obronił Manuel Kowalski. Natomiast w 40 minucie było już 3:0 dla BKS. Dośrodkowanie Piotra Bryłkowskiego wykorzystał Zbigniew Mastalerz i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie BKS nadal atakował. Już w 46 minucie w polu karnym miejscowych faulowany był Wojciech Glanc, ale sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów. W 49 minucie okazję na zdobycie bramki miała Victoria, ale piłka trafiła w słupek. W 54 minucie Kamil Mielnik świetnym podaniem obsłużył Marcina Kraśnickiego, a ten nie zwykł marnować takich okazji i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie BKS na 4:0. Gospodarze próbowali zdobyć choćby honorowego gola. Najlepszą okazję mieli w 56 minucie, ale Manuel Kowalski był tego dnia nie do przejścia i nawet w sytuacji sam na sam sprytnie wyłuskał piłkę. Piątego gola bolesławianie zdobyli w 68 minucie. Po asyście Pawła Żmudzińskiego piłkę do siatki skierował Wojciech Glanc. BKS pokonał Victorię Ruszów 5:0 (3:0) i nadal jest liderem w tabeli.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Glanc P., Janicki, Mielnik, Żmudziński, Bochnia, Mastalerz (86' Błoński), Bryłkowski, Ohagwu (46' Glanc W. – 73' Kliwak (żk) – 83' Paluchowicz), Kraśnicki (67' Kamuda).

Dziękujemy Januszowi Drosiowi za zdjęcia z meczu.