BKS zremisował z AKS Strzegom 1:1

bks-mecz-aks-strzegom
istotne.pl 0 mecz, aks strzegom, bks bolesławiec

W sobotę, 2 listopada, BKS Bobrzanie podejmował u siebie AKS Strzegom. Mecz 14 kolejki IV ligi dolnośląskiej był ostatnim spotkaniem rundy jesiennej, które nasz zespół rozgrywał u siebie. Przed rozpoczęciem meczu Prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz Przewodniczący Rady Miasta Józef Pokładek przekazali piłkarzom nowe stroje piłkarskie z herbem miasta oraz z napisem „Gramy dla Bolesławca”.

Prezydent Piotr Roman przekazał piłkarzom BKS nowe strojePrezydent Piotr Roman przekazał piłkarzom BKS nowe strojefot. MZ

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Już w 12 minucie zawodnik AKS sprawdził umiejętności Kamila Kuleszy. Minutę później bramkarz BKS miał niewiele do powiedzenia. Po błędzie Michała Błońskiego, który poślizgnął się w polu karnym, piłkę przejął zawodnik gości i obsłużył podaniem Marcina Dobrowolskiego, który dopełnił formalności. W 31 minucie goście mogli podwyższyć ale bramkarz BKS nie dał się zaskoczyć. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście. BKS najlepszą okazję do wyrównania miał w 45 minucie. Wówczas to Marek Majka zagrał do Daniela Ziółkowskiego, ale strzał tego ostatniego był zbyt lekki żeby zaskoczyć golkipera gości.

Zawodnicy BKS Bobrzanie w nowych strojachZawodnicy BKS Bobrzanie w nowych strojachfot. MZ

W 47 minucie uderzenie głową Piotra Dzięgleskiego bramkarz gości wybił na rzut rożny. AKS odpowiedział groźnym kontratakiem. Na szczęście zawodnicy ze Strzegomia nie potrafili oddać skutecznego strzału. W 64 minucie BKS doprowadził do wyrównania. Najpierw na bramkę gości uderzył Daniel Ziółkowski, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Na to tylko czyhał Emmanuel Ohagwu i silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza przyjezdnych. Goście kończyli mecz w 10, gdy po drugiej żółtej kartce boisko opuścił, w 83 minucie, Michał Sudoł. W 90 minucie BKS nie wykorzystał potwornego zamieszania w polu karnym strzegomian. Strzał Marka Majki był za lekki. Swojej okazji nie wykorzystał też Marcin Kraśnicki, który nie trafił w piłkę. BKS Bobrzanie – AKS Strzegom 1:1 (0:1). BKS rozegra jeszcze trzy spotkania wyjazdowe. W najbliższej kolejce podopieczni Pawła Żmudzińskiego pojadą do Jeleniej Góry na mecz z Karokonoszami. Kolejnymi przeciwnikami będą KP Brzeg Dolny i MKS Szczawno Zdrój.

BKS Bobrzanie - sezon 2013/2014BKS Bobrzanie - sezon 2013/2014fot. MZ

BKS: Kulesza – Żmudziński, Pietrzak, Mastalerz (żk), Glanc (46' Mikołajczyk), M. Błoński, Ziółkowski (74' Kraśnicki), Majka, Ohagwu (żk), Dzięgleski, Bochnia (żk).