73-letni diabetyk zgubił się w lesie. Nie miał ani telefonu, ani leków

73-letni diabetyk zgubił się w lesie. Nie miał ani telefonu, ani leków
fot. sxc.hu (gorand1983) Na szczęście mieszkańcowi Jeleniej Góry nic się nie stało. To już drugi taki przypadek w tym tygodniu.
istotne.pl policja, las, grzyby

8 października pisaliśmy, że 80-letni mieszkaniec Bolesławca zadzwonił na policję z prośbą o pomoc. Mężczyzna zbierał grzyby w lesie, stracił orientację w terenie, przewrócił się i nie mógł wstać. Przy pomocy podleśniczego i dzięki stałemu kontaktowi telefonicznemu z 80-latkiem policjanci z Kruszyna odnaleźli grzybiarza.

W środę, 9 października, w lesie zgubił się 73-letni jeleniogórzanin, chory na cukrzycę. Wybrał się na grzyby wraz ze znajomą. Grzybiarze rozdzielili się, mieli się spotkać w umówionym miejscu o określonej godzinie. Kiedy mężczyzna nie dotarł na miejsce, jego znajoma powiadomiła policję.

Pechowego grzybiarza szukali policjanci z Kruszyna i Bolesławca. Jak się jednak okazało, 73-latek sam wyszedł z lasu. W okolicach... Dobrej. Przeszedł niemały kawałek, bo grzybobranie rozpoczął w pobliżu... Golnic. Co więcej, nie miał przy sobie ani leków, ani telefonu komórkowego. Na szczęście nic mu się nie stało.

Policja przypomina – jeśli wybieramy się na grzyby:

  • zabierzmy z sobą telefon komórkowy, elementy odblaskowe i latarkę
  • poinformujemy bliskich o wyprawie i o tym, kiedy zamierzamy wrócić
  • nie zabierajmy rzeczy wartościowych (możemy je zgubić)
  • jeśli zbieramy grzyby z dziećmi lub osobami starszymi – nie traćmy ich z pola widzenia
  • zapamiętujmy charakterystyczne elementy lasu, dzięki nim łatwiej znajdziemy drogę powrotną.

(informacja: KPP Bolesławiec/ii)