4:1 BKS pokonał Sokoła Wielka Lipa

bks-bobrzanie-mecz
fot. istotne.pl Gole dla naszej drużyny zdobyli: Emmanuel Ohagwu, Wojciech Glanc, Zbigniew Mastalerz i Marek Majka. Trafienie dla gości zaliczył Marcin Pruchnicki.
istotne.pl 0 mecz, sokół wielka lipa, bks bolesławiec

Cenne zwycięstwa odniosły w sobotę, 5 października, zespoły juniorów i seniorów BKS Bobrzanie. Juniorzy, występujący w lidze dolnośląskiej, pokonali na wyjeździe Konfeks Legnica 2:1 (bramki dla bolesławian zdobyli Kacper WojciechowskiNorbert Garbacz). Natomiast seniorzy rozbili w Bolesławcu wyżej notowany zespół Sokoła Wielka Lipa 4:1 (2:0).

Kibice, którzy zdecydowali się przyjść na sobotni mecz, zobaczyli ciekawe widowisko. W pierwszym kwadransie spotkania bolesławianie osiągnęli przewagę, którą udokumentowali zdobyczą bramkową. W 16 minucie bramkarza gości pokonał strzałem z 5 metra Emmanuel Ohagwu. Pięć minut później było już 2:0 dla miejscowych. W polu karnym Sokoła sfaulowany został Marek Majka, a rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Glanc. W 33 minucie na listę strzelców ponownie mógł się wpisać „Manu”, ale napastnik BKS, mając tylko bramkarza przed sobą, posłał piłkę nad poprzeczkę. W 41 minucie umiejętności Kamila Kuleszy sprawdzili goście, ale bramkarz BKS zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Przed przerwą prowadzenie bolesławian mógł jeszcze podwyższyć Zbigniew Mastalerz, ale tym razem efektowną paradą popisał się golkiper Sokoła.

W drugiej połowie kibice obejrzeli jeszcze 3 gole. W 65 minucie na samotny rajd zdecydował się Zbigniew Mastalerz. Piłkarz BKS przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i oddał skuteczny strzał na 3:0. Zaledwie 5 minut później na bramkę Sokoła uderzył Piotr Dzięgleski. Bramkarz zdołał jeszcze odbić piłkę, ale przy dobitce Marka Majki był bezradny. Goście zdołali strzelić honorowego gola w 76 minucie. Na listę strzelców wpisał się Marcin Pruchnicki. BKS Bobrzanie – Sokół Wielka Lipa 4:1 (2:0). Po meczu 10 kolejki rozgrywek BKS z dorobkiem 13 punków zajmuje 9 miejsce w tabeli.

BKS: Kulesza – Żmudziński, Pietrzak, Bryłkowski, W. Glanc, B. Błoński (68' Rissmann), Mastalerz, Majka (87' M. Błoński), Ohagwu (77' Kraśnicki), Dzięgleski (84' Ziółkowski), Bochnia.