Lidia Geringer de Oedenberg odwiedziła Bolesławiec

lidia-geringer-de-oedenberg
fot. Krzysztof Gwizdała Europosłanka przyjechała na nagranie programu w lokalnej telewizji. Spotkała się też z działaczami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
istotne.pl 0 alicja janiec, sld, lidia geringer de oedenberg

Reklama

Lidia Geringer de Oedenberg była w Bolesławcu w sobotę. Najpierw odwiedziła studio telewizyjne, gdzie nagrała rozmowę, która za tydzień zostanie wyemitowana w lokalnej kablówce. Później europosłanka spotkała się z działaczami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Lidia Geringer de Oedenberg mówiła o sytuacji na Ukrainie oraz o przyszłości Unii Europejskiej. Wyraziła zaniepokojenie tym, że ugrupowania nacjonalistyczne z różnych krajów mogą przyczynić się do upadku Unii. Tłumaczyła też, że ciężko jest Unii szybko reagować na wydarzenia na Ukrainie, ponieważ wspólnota europejska to wiele krajów, które muszą uzgodnić wspólną politykę.

Europosłanka powiedziała też, że błędem było niezaproszenie Rosji do rozmów w sprawie Ukrainy, gdy politycy spotykali się z byłym prezydentem Janukowyczem. Zdaniem europosłanki Rosja pokazała więc, że bez pytania wszystkich może robić co chce i przysporzyć tym samym problemów.

Lidia Geringer de Oedenberg będzie kandydowała w zbliżających się wyborach do Europarlamentu. Na zebraniu obecna była także jeszcze jedna także kandydatka SLD z naszego okręgu, pochodząca z powiatu bolesławieckiego Alicja Janiec.

Lidia Geringer de OedenbergLidia Geringer de Oedenbergfot. Krzysztof Gwizdała
Alicja JaniecAlicja Janiecfot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała

(informacja: KG)

Reklama