Porażka BKS z Orłem Ząbkowice

bks-orzel-zabkowice-mecz-pilkarz
istotne.pl 0 orzeł, mecz, ząbkowice, bks bolesławiec

W kiepskim stylu rundę wiosenną rozpoczęli seniorzy BKS Bobrzanie. W sobotę, 22 marca, zespół Pawła Żmudzińskiego powtórzył wynik z poprzedniej rundy i ponownie przegrał z Orłem Ząbkowice Śląskie 1:2 (0:0). Gole dla gości zdobyli: Krzysztof Czachor (47 minuta) i Michał Szabat (90 minuta). Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił, w 93 minucie, Marek Majka.

Bolesławianie zagrali słabe spotkanie. Szczególnie widoczne były niecelne podania i brak pomysłu na grę. Poza tym nasi zawodnicy grali bez przekonania i pewności siebie. W pierwszej połowie, poza niecelnym uderzeniem Piotra Dzięgleskiego, BKS praktycznie nie zagroził bramce przyjezdnych. Natomiast piłkarze z Ząbkowic dwukrotnie stworzyli groźne sytuacje. W pierwszej z nich piłka mięła w niewielkiej odległości słupek bramki Manuela Kowalskiego. W drugiej sytuacji piłka po rykoszecie przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy był wynik 0:0.

Po zmianie stron goście wyszli na prowadzenie. W 47 minucie, po niefortunnej interwencji bramkarza BKS (który piąstkował piłkę) do bezpańskiej futbolówki dopadł Krzysztof Czachor i strzałem z 20 metrów umieścił piłkę w siatce. Strata gola podziałała mobilizująco na zawodników z Bolesławca. W 52 minucie na bramkę Orła uderzył Dariusz Bryjak, ale obrońca zdołał zmienić tor lotu piłki i wyszła ona na rzut rożny. Minutę później doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował Marek Majka. Napastnik BKS nie wykorzystał podbramkowego zamieszania po rzucie rożnym i nie trafił w światło bramki z kilku metrów. Bolesławianie atakowali, ale goście skutecznie bronili się i nie dopuszczali do stworzenia dogodnych sytuacji bramkowych. Największe zagrożenie gospodarze stwarzali ze stałych fragmentów gry, niestety brakowało skuteczności.

W 66 minucie Adam Szarek uderzył na bramkę BKS, ale Manuel Kowalski nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny. W 70 minucie, po kontrataku Orła, Łukasz Deneka nie trafił do pustej bramki gospodarzy. BKS odpowiedział strzałem z 30 metra Kamila Ganczarka, ale bramkarz gości pewnie złapał piłkę. W 90 minucie losy meczu zostały przesądzone. Wynik na 2:0 dla gości podwyższył Michał Szabat. W 93 minucie BKS zdobył honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się Marek Majka, wykorzystując podanie od Józefa Pietrzaka.

BKS: Kowalski – Błoński M., Ganczarek, Błoński B. (żk), Dzięgleski (75' Janicki), Ziółkowski, Bochnia (żk), Kliwak (żk) (46' Bryłkowski), Bryjak, Majka, Ohagwu (84' Pietrzak).