BKS wygrał w Brzeźniku 4:1

bks-pilkarz-radosc
fot. istotne.pl Bramki dla BKS zdobyli: Wojciech Glanc, Marcin Kraśnicki, Daniel Ziółkowski i Józef Pietrzak. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Rafał Cieśla.
istotne.pl 0 mecz, puchar, lzs brzeźnik, bks bolesławiec

10 sierpnia w Brzeźniku BKS zmierzył się z miejscowym zespołem w pierwszej kolejce Okręgowego Pucharu Polski. Od pierwszych minut spotkania przeważał zespół z Bolesławca. Już w 6 minucie Krzysztof Janicki obsłużył podaniem Marcina Kraśnickiego, ale ten ostatni nie trafił w światło bramki. W 10 minucie, po wrzutce z autu Michała Błońskiego ładnym uderzeniem głową popisał się Paweł Rissmann. Bramkarz z Brzeźnika z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 23 minucie minimalnie spudłował Zbigniew Mastalerz. Pierwsza bramka padła w 38 minucie. Wówczas w polu karnym został sfaulowany Emmanuel Ohagwu. Rzut karny wykorzystał Wojciech Glanc i było 1:0 dla BKS. Zaledwie cztery minuty później na 2:0 podwyższył strzałem głową Marcin Kraśnicki. Napastnik BKS wykorzystał doskonałą wrzutkę Michała Błońskiego z autu. W pierwszej połowie gospodarze tylko jeden raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Cezarego Purtę. Groźny strzał głową oddał Krystian Miżdal. Na szczęście dla BKS uderzenie było niecelne.

W drugiej połowie trener BKS Paweł Żmudziński przeprowadził zmiany. Od 46 minuty Mateusza Świcę zastąpił Piotr Bryłkowski, zaś za Zbigniewa Mastalerza wszedł Daniel Ziółkowski i ten ostatni piłkarz został bohaterem 60 minuty meczu. Wówczas Daniel popisał się soczystym uderzeniem z 20 metra i było 3:0 dla gości. Mimo straty 3 goli gospodarze grali ambitnie i mieli kilka dogodnych okazji bramkowych. W jednej Andrzej Miżdal wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem. Jednak Cezary Purta nie dał się zaskoczyć i wyłuskał piłkę. W drugiej bramkarz BKS obronił groźne uderzenie Huberta Hyjka. W 77 minucie BKS pogrążył gospodarzy 4 trafieniem. Gol, podobnie jak w 42 minucie, padł po wrzutce Michała Błońskiego z autu. Lot piłki zmienił jeszcze Józef Pietrzak i było 4:0. Wynik meczu ustalił w 85 minucie Rafał Cieśla. Gol padł po kontrataku. LZS Brzeźnik – BKS Bobrzanie 1:4 (0:2).

BKS: Purta – Janicki, Pietrzak, Świca (46' Bryłkowski), Błoński M. (żk), Mastalerz (46' Ziółkowski), Glanc W. (72' Kliwak), Rissmann, Majka (63' Mielnik), Ohagwu, Kraśnicki.