GS nr 2 drugie na Dolnym Śląsku

lekkoatleta
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, edukacja

Podczas zawodów inaugurujących sportowy rok szkolny, rozegranych 26 września we Wrocławiu, reprezentacja chłopców z Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu zdobyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska w lidze lekkoatletycznej, ulegając jedynie drużynie z Polkowic.

Indywidualnie uczniowie GS nr 2 zdobyli trzy medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Tofil w biegu na 110 metrów przez płotki (z czasem 16,10 s) i Maciej Wilk w pchnięciu kulą (10,37 m). Srebrny medal w rzucie oszczepem wywalczył Dominik Stec (48,69 m).

Dominik StecDominik Stecfot. Tomasz Markowski
Joel KusicielJoel Kusicielfot. Tomasz Markowski
Maciej WilkMaciej Wilkfot. Tomasz Markowski
Mateusz KwiecińskiMateusz Kwiecińskifot. Tomasz Markowski
Mateusz TofilMateusz Tofilfot. Tomasz Markowski

Łącznie lekkoatleci z „dwójki” zdobyli 1460 pkt. Chłopcy startowali w składzie: Karol Łużny, Mateusz Kwieciński, Tobiasz Burzyński, Krystian Karaban, PiotrPaweł Gadzińscy, Kacper Popławski, Damian Biernacki, Piotr Filistyński, Jakub Karaban, Szymon LaudańskiJoel Kusiciel. Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.

Warto dodać, że przez ostatnie osiem lat reprezentacje chłopców i dziewcząt z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu stawały na podium mistrzostw Dolnego Śląska 30 razy w konkurencjach lekkoatletycznych: w lidze lekkoatletycznej, w lekkoatletycznym Pucharze J. Humberta, w indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce i w biegach przełajowych.

(informacja: Tomasz Markowski/ii)