GS nr 1 i GS nr 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej

uczen-lekkoatleta
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, pceikk bolesławiec

Za nami mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej. Zawody rozegrano 18 września na stadionie miejskim. Mistrzyniami zostały dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 1 (Sylwia Jaźwicz, Aleksandra Niezgoda, Aneta Klementowska, Magda Poznańska, Natalia Regińska, Natalia Król, Klaudia Grabarz, Justyna Deberny, Weronika Wiśniowiecka, Iza Kruszwicka, Klaudia Petters, Oliwia Domzalska, Paulina DobiechWiktoria Paszyńska). Opiekunem ekipy jest Ryszard Posacki. Wicemistrzostwo wywalczyły lekkoatletki z GS nr 2. Trzecie były dziewczęta z GS nr 3.

W kategorii chłopców mistrzostwo wywalczyła ekipa z GS nr 2 (w składzie: Jakub Karaban, Kacper Popławski, Joel Kusiciel, Piotr Gadziński, Tobiasz Burzyński, Mateusz Kwieciński, Mateusz Tofil, Paweł Gadziński, Szymon Janiec, Maciej Wilk, Szymon Laudański, Piotr Filistyński, Krystian Karaban, Dominik StecDamian Biernacki). Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski. Wicemistrzami zostali zawodnicy z GS nr 1. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli lekkoatleci z GS nr 3.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli Laura ŚledzińskaMateusz Tofil (oboje z GS nr 2). Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

(informacja: MOS Bolesławiec/ii)