Znamy tenisowych mistrzów Bolesławca

kacper-zwolski
istotne.pl 0 zawody, edukacja, tenis

Za nami zawody Supermasters, zorganizowane przez bolesławiecką Akademię Tenisa. W imprezie wzięło udział ok. 60 tenisistów. W turnieju Supermasters Singiel Open (uczestniczyła w nim ósemka najlepszych zawodników z listy rankingowej) pierwsze miejsce zajął Kacper Zwolski. Drugi był Norbert Stolicki. Na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Witas. Czwarte miejsce zajął Wojciech Bączek.

Kacper Zwolski – tenisowy mistrz BolesławcaKacper Zwolski – tenisowy mistrz Bolesławcafot. Akademia Tenisa

W Supermasters Debel Open (6 najlepszych par z listy rankingowej) najlepsi okazali się Stanisław CebulskiRobert Tomczyk. Drudzy byli Mariusz SinicaKacper Zwolski. Trzecie miejsce zajął duet Tomasz RzemekTomasz Szpila, a czwarte – Norbert StolickiRobert Twardowski.

Kacper Zwolski i Norbert StolickiKacper Zwolski i Norbert Stolickifot. Akademia Tenisa

W singlu kobiet (8 najlepszych zawodniczek) zwyciężyła Klaudia Witas przed Moniką Ośko, Anną HaftarczukMałgorzatą Nuckowską. W turnieju Rookie, adresowanym do osób rozpoczynających przygodę z tenisem, w kategorii kobiet najlepsza okazała się Anna Olesińska. Drugie miejsce zajęła Marta Szczepańska, a trzecie – Joanna Paciejewska. W kategorii open na najwyższym stopniu podium stanął Jacek Rostkowski. Drugi był Łukasz Paciejewski, trzeci – Paweł Remiszewski, a czwarty – Jacek Olesiński.

Marta Szczepańska i Joanna PaciejewskaMarta Szczepańska i Joanna Paciejewskafot. Akademia Tenisa

W turnieju dla zawodników spoza pierwszej ósemki listy rankingowej Challenger pierwsze miejsce zajął Dominik Chodyra. Drugi był Robert Stankowski, a trzeci – Jarosław Boczar.

W konkursie na najszybszy serwis ponownie zwyciężył Kacper Zwolski (154 km/h). Najlepsza w całym cyklu 2012 była Agnieszka Groth.

(informacja: Akademia Tenisa/ii)