Młodzieżówka z Maćkiem Szewczykiem pokonała Gruzję

maciej-szewczyk-bks-kadra-alemannia-aachen
istotne.pl 0 mecz, szewczyk, kadra, alemannia, aachen, gruzja, bks bolesławiec

W piątek (22 marca) Piłkarska Reprezentacja Polski przegrała w kiepskim stylu z Ukrainą 1:3. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się młodzieżowa reprezentacja U19, w której występuje, wychowanek BKS Bolesławiec, a obecnie piłkarz Alemannii Aachen, Maciej Szewczyk. Młodzieżowcy pokonali w meczu towarzyskim Gruzję 3:1. Warto zwrócić uwagę, że ich starsi koledzy, na Stadionie Narodowym w Warszawie, osiągnęli rezultat dokładnie odwrotny.

Mecz młodzieżowych reprezentantów Polski i Gruzji odbył się w piątkowe popołudnie, w Puławach. Dobry występ zaliczył Maciek Szewczyk. Maciek asystował przy bramce Martina Kobylańskiego. – Grałem przez 65 minut. Wrzuciłem piłkę Kobylańskiemu na główkę i było 1:0 – powiedział serwisowi Istotne.pl Maciek Szewczyk. Młody piłkarz stwierdził także, że cała drużyna rozegrała dobre spotkanie, a na zwycięstwo miała wpływ gra pressingiem.

Gratulujemy Maćkowi udanego występu w reprezentacji i trzymamy kciuki za kolejne mecze. Polska – Gruzja 3:1 (2:1). Bramki dla Polski: Martin Kobylański (22 minuta), Łukasz Kacprzycki (28 minuta) i Michał Paluch (63 minuta). Dla Gruzji z rzutu karnego Budu Ziwziwadze (45 minuta). Drugie spotkanie z Gruzją zostanie rozegrane w niedzielę (24 marca) w Łęcznej. Początek, godzina 17:00.

Aktualizacja 2013-03-25 11:00

W niedzielnym spotkaniu reprezentacja U19 ponownie pokonała Gruzję. Tym razem mecz zakończył się wynikiem 3:0 (0:0). Bramki dla Polski zdobyli: Kamil Zieliński (52 minuta), Martin Kobylański 87 (minuta) i Kamil Kurowski (89 minuta). Maciej Szewczyk rozegrał pierwsze 45 minut spotkania. Więcej o tym meczu.

(informacja: 90minut.pl/MS/MZ, fot. Aleksandra Bystram)