Piersi nie wystąpią na Święcie Ceramiki, Bolec dezinformuje

Piersi nie wystąpią na Święcie Ceramiki, Bolec dezinformuje
fot. Krzysztof Gwizdała Organizatorzy nie potwierdzili obecności zespołów, które portal Bolec.Info podał jako gwiazdy tegorocznego święta. BOK-MCC dopiero będzie podpisywał umowy z gwiazdami.
istotne.pl oszustwo, koncert, bolec.info

W czwartek Bolec.Info opublikował artykuł „Zobacz kto wystąpi na Święcie Ceramiki”. Jako gwiazdę portal wymienił zespół Piersi. Nikt w BOK-MCC nie potwierdził tego programu. Już teraz na 100% wiadomo, że Piersi u nas nie wystąpią. Pod wielkim zapytania stoi występ Ewy Farnej.

BOK-MCC poprosił Marcina Marczewskiego z Bolec.Info o usunięcie fałszywej informacji. Marczewski nie zrobił tego, za powód podając zbyt wiele odsłon*. Dopisał tylko kilkanaście wyrazów w tekście wiadomości.

Nieprofesjonalni dziennikarze Bolec.Info prawdopodobnie spisali sobie niefrasobliwie zespoły, z jakimi BOK-MCC jedynie negocjował umowy. I w ten sposób wprowadzono w błąd czytelników. Ośrodek kultury do końca przyszłego tygodnia będzie negocjował i finalizował umowy. Kiedy je podpisze, poda program koncertów podczas sierpniowego święta.

W informacji na Bolec.Info napisano najpierw, że portalowi udało się dotrzeć do informacji. Potem Marczewski poprawił, że nie jest to oficjalnie potwierdzone. A powinien napisać, że część programu wyssano z palca, bo już wiadomo, że Piersi nie będzie.

Aktualizacja 2014-06-27 18:08

Bolec.Info dopisał w końcu na samym dole swojej wiadomości, że zespół Piersi nie wystąpi. Wciąż jednak na początku informacji można przeczytać, że zespół zagra w Bolesławcu.

* Informację o argumentacji Marcina Marczewskiego otrzymaliśmy od BOK-MCC. Marcin Marczewski zaprzeczył, że mówił o odsłonach, dlatego przekreślamy ten fragment.

(informacja: Grażyna Hanaf)