Piersi nie wystąpią na Święcie Ceramiki, Bolec dezinformuje

bolec-byle
fot. Krzysztof Gwizdała Organizatorzy nie potwierdzili obecności zespołów, które portal Bolec.Info podał jako gwiazdy tegorocznego święta. BOK-MCC dopiero będzie podpisywał umowy z gwiazdami.
istotne.pl 0 oszustwo, koncert, bolec.info

Reklama

W czwartek Bolec.Info opublikował artykuł „Zobacz kto wystąpi na Święcie Ceramiki”. Jako gwiazdę portal wymienił zespół Piersi. Nikt w BOK-MCC nie potwierdził tego programu. Już teraz na 100% wiadomo, że Piersi u nas nie wystąpią. Pod wielkim zapytania stoi występ Ewy Farnej.

BOK-MCC poprosił Marcina Marczewskiego z Bolec.Info o usunięcie fałszywej informacji. Marczewski nie zrobił tego, za powód podając zbyt wiele odsłon*. Dopisał tylko kilkanaście wyrazów w tekście wiadomości.

Nieprofesjonalni dziennikarze Bolec.Info prawdopodobnie spisali sobie niefrasobliwie zespoły, z jakimi BOK-MCC jedynie negocjował umowy. I w ten sposób wprowadzono w błąd czytelników. Ośrodek kultury do końca przyszłego tygodnia będzie negocjował i finalizował umowy. Kiedy je podpisze, poda program koncertów podczas sierpniowego święta.

W informacji na Bolec.Info napisano najpierw, że portalowi udało się dotrzeć do informacji. Potem Marczewski poprawił, że nie jest to oficjalnie potwierdzone. A powinien napisać, że część programu wyssano z palca, bo już wiadomo, że Piersi nie będzie.

Aktualizacja 2014-06-27 18:08

Bolec.Info dopisał w końcu na samym dole swojej wiadomości, że zespół Piersi nie wystąpi. Wciąż jednak na początku informacji można przeczytać, że zespół zagra w Bolesławcu.

* Informację o argumentacji Marcina Marczewskiego otrzymaliśmy od BOK-MCC. Marcin Marczewski zaprzeczył, że mówił o odsłonach, dlatego przekreślamy ten fragment.

(informacja: Grażyna Hanaf)

Reklama