Śmierć jak z horroru w Warcie Bolesławieckiej

krew
fot. sxc.hu/irisale87 Pogryziona przez psa kobieta zmarła z wykrwawienia, rodzina jej nie pomogła.
istotne.pl 0 warta bolesławiecka, prokuratura, śmierć

Reklama

Tragedia miała miejsce w środę, 25 czerwca, w Warcie Bolesławieckiej. Przewlekle chora staruszka została we własnym domu pogryziona przez psa należącego do rodziny. Zwierzę pokąsało kobietę i aż do kości ogryzło jej podudzie. Sekcja, którą przeprowadzono dzień później, wykazała, że staruszka zmarła wskutek wykrwawienia.

Kiedy kobieta umierała, nie była sama w domu. Tyle że... domownicy urządzili sobie pijatykę. Gdy policja przyjechała na miejsce, syn zmarłej był nietrzeźwy. Jak mówią śledczy, członkowie rodziny od dawna nadużywali alkoholu. Rodziną od 2009 r. zajmowali się pracownicy socjalni z GOPS-u w Warcie Bolesławieckiej.

Rodzina (m.in. syn i wnuczek tragicznie zmarłej) nie dbała o kobietę do tego stopnia, że w czerwcu staruszka, wycieńczona, trafiła do szpitala. Wówczas prokuratura postawiła domownikom zarzut „narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” (art. 160 kk). Teraz prawdopodobnie nastąpi zmiana kwalifikacji prawnej czynu. Do tematu wrócimy.

(informacja: ii)

Reklama