Wicemistrzowie Polski z Bolesławca

taekwondoka
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, gladius

Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim rozegrane zostały w sobotę, 28 czerwca, w Bornem Sulinowie. W zawodach rywalizowali taekwondocy w wieku 18-21 lat (młodzieżowcy), w tym dwójka reprezentantów LMKS Gladius Bolesławiec.

Paulina Stojanowska w kat. -46 kg kobiet wywalczyła srebrny medal, debiutując po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją biodra. Zawodniczka miała zaledwie miesiąc na to, aby wrócić do formy. Nie do końca jej się to udało, jednak 2 miejsce zajęła jak najbardziej zasłużenie.

Kamil Serafin (tegoroczny maturzysta) uległ dopiero w finale kat. -74 kg utytułowanemu faworytowi z Warszawy Karolowi Hołubowiczowi. Dla Kamila był to drugi start w tej kategorii wiekowej, w poprzednim roku wywalczył brąz.

To ostatni start w tym półroczu zawodników LMKS Gladius. Bolesławianie wywalczyli łącznie (w kategoriach juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców) 5 medali Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Przed klubem jeszcze pracowite wakacje (obóz letni), a przed medalistami start we wrześniowych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Warszawie.

(informacja: LMKS Gladius/ii)