Znamy szachowych mistrzów powiatu

szachistka-szachista
istotne.pl 0 zawody, oxpress, edukacja, szachy, pceikk bolesławiec, 2lo bolesławiec

Zakończyły się w Mistrzostwa Powiatu w Szachach. W kategorii podstawówek najlepsza okazała się ekipa z Prywatnej Szkoły Podstawowej Oxpress, która wystąpiła w składzie: Marcel Sas, Bartosz Kowal, Wojciech OrleskiOliwia Sas. Opiekunem teamu jest Jakub Jakubowski. Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy z SP nr 4 w Bolesławcu, a na trzeciej – szachiści z Wykrot.

W kategorii gimnazjów zwyciężył zespół z GS nr 2, grający w składzie: Kacper Grela, Paweł Michalski, Wawrzyniec OliwaNatalia Mojsa. Podopieczni Roberta Bielińskiego pokonali drużynę z Wykrot 3:1.

Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfował team z II LO w Bolesławcu (Mikołaj Ziętek, Jakub Feret, Piotr KopećMagdalena Brzana). Opiekunem zespołu jest Krzysztof Malina. Drugie miejsce zajęli szachiści z I LO. Organizatorem rozgrywek był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

(informacja: MOS Bolesławiec/ii)