Dawid Kopała wicemistrzem Polski

dawid-kopala
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Prawo startu w każdej konkurencji mieli zawodnicy z pierwszej dwudziestki w kraju. Klub MKS Bolesłavia reprezentowało 9 lekkoatletów. Wyróżnieniem było wciągnięcie flagi olimpijskiej przez bolesłaviankę Ewę Ochocką, uczestniczkę Mistrzostw Świata w Doniecku (Ukraina).

Bardzo dobrze zaprezentowali się bolesławieccy miotacze. W rzucie młotem Dawid Kopała wywalczył wicemistrzostwo Polski, rzucając na odległość 60 m i 78 cm. Tuż za podium uplasował się Kacper Olszewski, który w pchnięciu kulą zajął czwarte miejsce, bijąc rekord życiowy, rekord klubu oraz zdobywając pierwszą klasę sportową wynikiem 17,84 m.

W konkurencji chodu sportowego na 10 000 m Grzegorz Oślak zajął siódme miejsce z wynikiem 52:59,28. W biegu na 2000 m z przeszkodami Wojciech Karaban zajął 8 miejsce z nowym rekordem życiowym (6:18,36).

Dużego pecha miała Ewa Ochocka, która w biegu eliminacyjnym na 400 m przez płotki wygrała eliminacje i awansowała z pierwszym czasem do finału. Niestety, potem doznała kontuzji. Ostatecznie została wycofana z biegu i sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Monika Sandak w rzucie oszczepem zajęła 13 lokatę (38,53 m), a w rzucie dyskiem 14 miejsce (30,65 m). Kacper Olszewski w swojej drugiej konkurencji – rzucie dyskiem – był czternasty (41,94 m). W trójskoku Paweł Jóźwiak zajął piętnaste miejsce z wynikiem 12,87 m.

Na dystansie 100 metrów startowała Monika Chmielik, której czas 12,82 s pozwolił na zajęcie siedemnastego miejsca w kraju. O jedno miejsce niżej uplasował się Michał Bis startujący w rzucie oszczepem (38,19 m).

W punktacji zespołowej MKS Bolesłavia z dorobkiem 44 punktów zajął pierwsze miejsce wśród klubów dolnośląskich i ósme miejsce w Polsce (na 226 klubów). To jeden z najlepszych startów w historii Bolesłavii w tej kategorii wiekowej – zarówno pod względem liczby zakwalifikowanych zawodników, jak i zdobytych punktów.

Trenerzy przygotowujący zawodników do finałów mistrzostw to Małgorzata Markowska, Tomasz Markowski, Ryszard PosackiDariusz Marek. Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom.

(informacja: Tomasz Markowski/ii)