Trenuj taekwondo z LMKS Gladius

Trenuj taekwondo z LMKS Gladius
fot. LMKS Gladius LMKS Gladius Bolesławiec rozpoczął kolejny sezon treningowy. Trwa nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych. Wkrótce także ruszy nabór dla dorosłych.
istotne.pl taekwondo, lmks gladius

Z nowym rokiem szkolnym klub i zawodnicy LMKS Gladius Bolesławiec rozpoczęli kolejny sezon treningowy i startowy w Taekwondo. Wliczając działalność klubu jeszcze jako UKS Ilyo, jest to już 15 sezon bolesławieckich taekwondoków. Skupmy się jednak na ostatnim okresie oraz na planach na najbliższy czas. Po słabym wynikowo sezonie 2012/2013, w kontekście startów rangi ogólnopolskiej, zaledwie 3 brązowe medale w Taekwondo Olimpijskim, z tego dwa Wiktoria Knapczyk w Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. oraz Międzynarodowych Mistrzostwach Polski – Polish Open i Kamil Serafin w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, kolejny sezon był już przysłowiowym odbiciem się.

W tym roku zawodnicy Gladiusa stawali na podium już pięciokrotnie. Pierwsze medale dla Bolesławca podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi wywalczyli Dawid Poznański -49 kg oraz Kinga Rusinek +65 kg. Miesiąc później Jakub Owczarek, po strefowych turniejach kwalifikacyjnych, wywalczył brąz w kategorii 41 kg podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Jun. Mł.) we Wrocławiu. Najlepszy wynik osiągnęła jednak dwójka utytułowanych już zawodników Gladiusa: Kamil Serafin, startujący w kat. -74 kg, oraz Paulina Stojanowska w kat -46 kg wywalczyli srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski (18-21 lat), obydwoje w latach poprzednich mieli już na swoim koncie kilka medali, w tym złotych, z Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Belgii, Serbii oraz Chorwacji, w których to startowali jako Reprezentacja Polski.

Poza tymi najważniejszymi medalami najmłodsi bolesławieccy taekwondocy sukcesywnie startowali zarówno w turniejach krajowych, jak i u naszych zachodnich i południowych sąsiadów, zawsze wracając z tzw. tarczą, relacje oraz wyniki można zobaczyć na oficjalnym fanpage’u klubu. Od ponad 10 lat klub przoduje w swojej dyscyplinie w województwie dolnośląskim, utrzymując wysoką, 1. pozycję w systemie sportu młodzieżowego MSiT.

Od dwóch lat LMKS Gladius organizuje również jedną z największych imprez sportowych dla dzieci w naszym mieście – Gwiazdkowy Turniej Taekwondo, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział 157 dzieci z Bolesławca i zaprzyjaźnionych klubów, rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Kolejna, już trzecia edycja tej imprezy odbędzie się w weekend poprzedzający święta Bożego Narodzenia, nie będzie jednak to jedyna w tym roku inicjatywa organizacyjna klubu, bo już 11 października Bolesławiec będzie gospodarzem 33 Mistrzostw Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, więcej szczegółów już wkrótce.

Poza aspektem czysto rywalizacyjnym zawodnicy klubu oraz dzieci nietrenujące na co dzień rokrocznie biorą udział w organizowanych przez klub obozach sportowych, w okresie ferii zimowych w górach, natomiast letni okres spędzają nad morzem, aktywnie wypoczywając. Klub także współpracuje z klubami w Czechach i Niemczech, organizując wspólne spotkania i wydarzenia, co ma też wpływ na przełamywanie barier językowych wśród uczestników. Dwukrotnie w latach poprzednich klub gościł instruktorów z Korei, dzięki jednemu z tych wydarzeń nasi Bolesławianie są widoczni na filmie promocyjnym Światowej Federacji Taekwondo z 2012 roku.

Taekwondo jest doskonałą alternatywą dla dzieci i młodzieży w obecnych czasach, trenując, uczą się samodyscypliny, zaangażowania i konsekwencji. Ponadto aspekty zdrowotne dzięki uczestniczeniu w zajęciach sportowych: korekcja postawy, walka z nadwagą i inne, także sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa. To czynniki, które są coraz bardziej potrzebne dla organizmu człowieka, szczególnie młodego i na etapie rozwoju.

Trwa nabór

LMKS Gladius rozpoczął właśnie nabór do grup dziecięcych i młodzieżowych, treningi odbywają się 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. M. Brody, grupa dziecięca od godz. 16:30, grupa młodzieżowa od godz. 17:30, natomiast z dniem 1 października rusza na nowo grupa 25+ Kick & Fun dla dorosłych i rodziców.

Link do fanpage'a: www.facebook.com/taekwondo.boleslawiec