Pracownia teatralna BOK-MCC zaprasza

Pracownia teatralna BOK-MCC zaprasza
fot. Grażyna Hanaf W Orle odbywają się pierwsze zajęcia w trzech grupach wiekowych. Spektakl warsztatowy planowany jest pod koniec listopada na Katarzynki – żeński odpowiednik Andrzejek.
istotne.pl orzeł, teatr, bok - mcc

Urszula Frąszczak-Matyjewicz przygotowuje trzy grupy do listopadowego występu. Na zajęcia chodzą dzieci od 6 do 10 lat, młodzież od 11 do 18 lat i osoby dorosłe. Nadal można zapisać się na bezpłatne zajęcia, które odbywają się w CIK Orzeł popołudniami w poniedziałki i środy.

Zajęcia są atrakcyjne i polegają na rozgrzewce, przygotowaniu tekstu (uczy się go tylko na zajęciach) oraz na wielu ćwiczeniach, które uczą scenicznej ekspresji i ruchu. Młodzież przygotowuje teksty Jeremiego Przybory, Brzechwy, Gałczyńskiego oraz zabawne i przerażające jednocześnie rymowanki tzw. straszaki, dziewiętnastowieczne wierszyki, które miały na celu przestrzec dzieci przed niebezpiecznymi zachowaniami i zabawami.

Praca warsztatowa jest dynamiczna, energetyczna, pełna radości. Instruktorka skupia się przede wszystkim na nauce swobodnego bycia na scenie, na postawie pewności czyli braku lęku w byciu na scenie, zaufaniu do partnerów.

Zajęcia teatralane CIK OrzełZajęcia teatralane CIK Orzełfot. G. Hanaf
Zajęcia teatralane CIK OrzełZajęcia teatralane CIK Orzełfot. G. Hanaf

Kształci umiejętność gry zespołowej, a także zdolność czujnego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych przy użyciu rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznej improwizacji do autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej, jak i improwizacji emocjonalno-ruchowo-wokalnej.

Zapisy w Punkcie Informacji Kulturalnej i Turystycznej w BOK-MCC, pod telefonem: 75.645.32.90. lub podczas zajęć w poniedziałki i środy w CIK Orzeł.