Święto plonów w Kraśniku Dolnym

wieniec-krasnik-dolny
fot. GOKiS Bolesławiec Wójt Andrzej Dutkowski zaprasza na dożynki. W niedzielę, 31 sierpnia, w Kraśniku Dolnym będą: koncert Bayer Full, prezentacja dożynkowych wieńców oraz wiele innych atrakcji.
istotne.pl 0 kraśnik dolny, dożynki, andrzej dutkowski

Reklama

Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w Kraśniku Dolnym. Wieś znana z tradycji wyplatania wieńców dożynkowych, która od lat odnosi sukcesy z nią związane, do tego ważnego dnia przygotowuje się od kilku miesięcy. Jak na Wioskę Sześciu Zbóż przystało podczas dożynek można będzie dowiedzieć się więcej o uprawianych we wsi zbożach.

Tradycyjnie dożynki gminne rozpocznie uroczysta msza święta dożynkowa o 13:00, po której obejrzeć można będzie korowód dożynkowy o 14:15. W tym roku będzie on szczególnie barwny. W programie imprezy znalazły się także konkursy i zabawy dla dzieci, występy lokalnych zespołów oraz rozstrzygnięcie rywalizacji na najpiękniejszą dekorację dożynkową. Poznamy również wieś, w której powstał w tym roku najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W nowo wybudowanym Domu Ludowym przez cały czas trwania święta plonów oglądać można będzie wystawy dotyczące gminy Bolesławiec oraz działalności Twórczej Stodoły, mającej swoją siedzibę właśnie w Kraśniku Dolnym.

Gwiazdą wieczoru będzie legenda disco polo, zespół Bayer Full. Grupa znana z takich hitów jak „Majteczki w kropeczki”, „Żono moja” czy „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Zespół wystąpi o 19:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wprowadzeni w muzyczny nastrój zgromadzeni będą mogli później bawić się na zabawie tanecznej, która potrwa do rana.

Na Dożynki Gminne zaprasza Wójt Gminy Bolesławiec Andrzej Dutkowski, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Komitet Organizacyjny wsi Kraśnik Dolny.

plakat dożynkowyplakat dożynkowyfot. Gmina Bolesławiec

Reklama