Bracia: mocny, rockowy początek BŚC

Piotr Cugowski
fot. GA Gwiazdą piątkowego wieczoru była znakomita lubelska formacja Bracia. Grupa zaprezentowała zarówno własne utwory, jak i piosenki Beatlesów oraz Deep Purple.
istotne.pl 0 koncert, bracia

Reklama

Tych, którzy w piątkowy wieczór nie dotarli pod dużą scenę, ominęło wielkie rockowe widowisko. Przed bolesławiecką publicznością wystąpił zespół Bracia, czyli grupa Piotra i Wojtka Cugowskich. Lublinianie zaprezentowali zarówno mocne, rockowe utwory, jak i ballady.

Nie mogło zabraknąć największych hitów formacji, takich jak: „Wierzę w lepszy świat”, „Za szkłem”, „Nad przepaścią”, „Missing Every Moment” czy „Parnassus”. Co więcej, w programie koncertu znalazły się również covery: „Can't Buy Me Love” Beatlesów czy „Hush” z repertuaru Deep Purple.

Było i wspólne śpiewanie, i solo perkusyjne. Frontman zespołu Piotr Cugowski od razu złapał kontakt z publicznością. I udowodnił, że jest jednym z najlepszych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Co nie znaczy, że jego brat nie umie śpiewać. Bynajmniej. Na dwa utwory panowie zamienili się rolami, i to ze znakomitym skutkiem.

Na bis bolesławiecka publiczność usłyszała jeden z najlepszych kawałków Braci – „Po drugiej stronie chmur”.

BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA
BraciaBraciafot. GA

Gwiazdami sobotniego wieczoru będą Marika (artystka, której muzyka to wybuchowa mieszanka reggae, dancehallu, soulu i funku; znana m.in. z programu „The Voice Of Poland”), a także autorzy przeboju „Prawdziwe powietrze”, czyli zespół Loka, łączący taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. Wokalistą grupy jest Grzegorz Porowski (The Days, Rotary).

Obie gwiazdy wystąpią na dużej scenie przy ul. Asnyka. Koncert Mariki rozpocznie się o 19:30, występ zespołu Loka zaplanowano na 22:00. Wcześniej na scenie przy pl. Piłsudskiego zaprezentują się m.in.: southernrockowa formacja PoweRebel (o 16:30) oraz Tres i Przyjaciele, czyli grupa Aleksandry Sozańskiej-Kut, Mirosława Kuca i Sławomira Zimniaka, grająca jazz, blues i funky (początek o 18:30). Szczegółowy program na naszej stronie.

20. Bolesławieckie Święto Ceramiki jest realizowane w ramach projektu ARGINET, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kultura. Organizatorem 20. Bolesławieckie Święta Ceramiki jest Bolesławiecki Ośrodek - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

logo arginet bok-mcclogo arginet bok-mccfot. BOK-MCC

Reklama