Jarmark św. Bartłomieja w Działoszynie

Ludzie na jarmarku
fot. UMiG Bogatynia W niedzielę, 24 sierpnia w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Działoszynie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patrona parafii. Uroczystości stały się jednocześnie okazją do zorganizowania jarmarku.
istotne.pl 0 jarmark, bogatynia, działoszyn, miasto zgorzelec

Reklama

Uroczystości rozpoczęły się odpustową mszą świętą w kościele, której podsumowaniem była procesja wokół kościoła. Dalsza część uroczystości odbywała się w centrum wsi. Na scenie występowali lokalni artyści. Natomiast wokół swoją działalność prezentowały lokalne organizacje pozarządowe oraz przyjezdni, którzy ściągnęli na Jarmark.

Tego dnia w Działoszynie nie zabrakło atrakcji: koncerty wokalne zespołów ludowych i młodych talentów, warsztaty twórczości artystycznej i kreatywnej, wystawy malarskie, kolekcjonerskie, pamiątkowe i rękodzielnicze, to tylko niektóre z licznie przygotowanych i prezentowanych. Niewątpliwie jedną z wielu atrakcją Jarmarku był również „pchli targ”. Jarmark miał na celu przede wszystkim umożliwić promowanie regionalnych artystów, twórców rękodzieła, pasjonatów i kolekcjonerów.

Organizatorami Jarmarku było Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn, które działa w północnej części naszej gminy zaledwie od lipca tego roku. To pierwsza tak duża impreza integrująca lokalną społeczność, zorganizowana przez jego członków we współpracy z sołectwami Działoszyn, Posada, Wyszków oraz Kołami Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, a także członkami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w jego organizacji.

UMiG Bogatynia/ii

Reklama