Tomek Wachnowski w Teleexpressie

Tomek Wachnowski w Teleexpressie
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławiecki artysta zaprezentował dziś u Marka Sierockiego swoją najnowszą płytę oraz fragment hymnu Gliniady.
istotne.pl tvp, gliniada, tomasz wachnowski

Tomek Wachnowski napisał bardzo dobry hymn odbywającej się w ramach Święta Ceramiki Gliniady. Fragment utworu „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” został zaprezentowany przez Marka Sierockiego w dzisiejszym Teleexpressie.

Wachnowski jest muzykiem, poetą, kompozytorem i autorem pięciu płyt. Jego najnowszy album „Ludzie lubią mieć” (2013) zawiera jedenaście utworów. Z Wachnowskim zagrał na nim Miłosz Wośko, pianista i producent, Maciej Szczyciński (bas) i Wojtek Sobura (perkusja), z którymi Tomek niejednokrotnie spotykał się na scenie. Na albumie po raz pierwszy w karierze artysty pojawił się kobiecy głos – w trzech utworach zaśpiewała Anna Treter.

Bolesławianin trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1995 i 1996 w koncertach Krainy Łagodności, a w 1999 roku wystąpił w koncercie „Premiery”. Wykonał wtedy kompozycję „Byłoby miło”. Utwór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opolskiej publiczności i został też doceniony przez jurorów. W głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce (zaraz po Ryszardzie Rynkowskim).

Innym ważnym wydarzeniem w twórczości Tomka Wachnowskiego było przygotowanie przewodniej piosenki do filmu „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Warto zaznaczyć, że artysta został wybrany spośród wielu wokalistów polskich, o czym zdecydował sam kompozytor utworu – Jean Jacques Goldman.