Chodnik przy Senatorskiej wybudowany

Chodnik
fot. UM Legnica Zakończyła się budowa chodnika przy ul. Senatorskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 4), czyli kolejnej inwestycji w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Ułożono na nim płyty granitowe i kostkę bazaltową.
istotne.pl 0 inwestycja, pieniądze, miasto legnica

Reklama

– Codziennie tędy chodzę – mówi legniczanin Jerzy Połczyński. – Ten chodnik jest wygodny i estetyczny. Widać, że zrobiono go z dobrych materiałów.

Chodnik ma ponad 80 metrów długości. Ponieważ ta część miasta znajduje się w ścisłej strefie ochrony konserwatorskiej, ciąg pieszy musiał być wykonany z materiałów kamiennych. Wcześniej był wyłożony płytami betonowymi, które uległy zniszczeniu.

W ramach tej inwestycji powstał odcinek podziemnej kanalizacja dla sieci Legman, wyrównano też krawężniki przy jezdni. Wjazd do szkoły zbudowano również z kostki. Tereny zielone zostały wyrównane i zabezpieczone metalowymi słupkami przed wjazdem samochodów.

Chodnik przy SenatorskiejChodnik przy Senatorskiejfot. UM Legnica
Chodnik przy SenatorskiejChodnik przy Senatorskiejfot. UM Legnica

Przypomnijmy: na tym obszarze miasta mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznym głosowaniu dwa projekty – przebudowę chodnika przy ul. Senatorskiej i budowę placu zabaw przy ul. Środkowej. Ta druga została zrealizowana już w lipcu.

UM Legnica/ii

Reklama