Rusza piąta legnicka Familiada

Familiada
fot. UM Legnica Legnicka Galeria Sztuki zaprasza w sobotę, 30 sierpnia, na piątą już edycję wielkiego festynu rodzinnego „Familiada – warsztaty rodzinne”. W tym roku w nowej, atrakcyjniejszej formule.
istotne.pl 0 familiada, miasto legnica

Reklama

Imprezę z jesieni przeniesiono na ostatnią sobotę wakacji (30 sierpnia), a część atrakcji będzie miała miejsce na płycie Rynku. To tu powstanie najdłuższa ulica w mieście oraz makieta miasta wykonana z pudeł, pudełek i pudełeczek. Co roku przez plastyczne i inne sekcje Familiady przewijały się tłumy. I tym razem organizatorzy szykują się na setki chętnych. W akcję, obok Urzędu Miasta, który organizuje i finansuje kampanię „Postaw na rodzinę”, oraz Galerii Sztuki, która koordynuje całość, zaangażowane zostaną także Legnickie Centrum Kultury i Młodzieżowe Centrum Kultury.

Instruktorzy z MCK poprowadzą warsztaty plastyczne, natomiast LCK zapewni oprawę muzyczną, pokaz bajek, szczudlarzy i naukę zumby. – Chcemy zaproponować rozrywkę całym rodzinom, od niemowląt po pradziadków, więc przygotowujemy np. pokazy aktywności sportowych, jak parkur, wspinaczka czy zumba, ulubiona przez seniorki. Będzie też kącik malucha, gdzie zapraszamy rodziców z bobasami – wylicza Marta Grzesik z legnickiej Galerii Sztuki.

Każde z pokoleń znajdzie dla siebie zajęcia plastyczne. Na Familiadzie będzie aż 17 sekcji, np. tworzenia biżuterii z kamieni czy filcu, dekupażu, malowania na szkle czy koszulkach, ceramiki, grafiki warsztatowej, origami i tworzenia osobistych „albumów z duszą”.

Tradycyjnie nie zabraknie balonów i malowania twarzy, upominków dla uczestników zabawy oraz poczęstunku. Najmłodsi będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas „talent show” (dlatego chętni proszeni są o przygotowanie się do występu). Wszystko to potrwa pięć godzin. Organizatorzy zachęcają rodziny, by spędziły je na wspólnej edukacji poprzez zabawę.

Tegoroczna edycja Familiady rozpocznie się o godz. 13:00. Chętnych organizatorzy zapraszają na Rynek i dziedziniec Akademii Rycerskiej. Wstęp wolny.

FamiliadaFamiliadafot. UM Legnica
FamiliadaFamiliadafot. UM Legnica

UM Legnica/ii

Reklama