Zaawansowane prace przy budowie hali

Hala
fot. UM Bolesławiec Zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji hali produkcyjno-magazynowej było okazją do zawieszenia tradycyjnej wiechy.
istotne.pl 0 strefa ekonomiczna, um bolesławiec

Reklama

Uroczystość miała miejsce na terenie bolesławieckiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, gdzie wznoszona jest hala produkcyjno-magazynowa o pow. 2500 m² wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budynek biurowy o pow. 250 m². Uczestniczyli w niej wszyscy przedstawiciele procesu inwestycyjnego.

Inwestycja powstaje z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy chcą rozpocząć działalność w strefie ekonomicznej. Konstrukcja hali umożliwi jej podział pod kątem wynajmu przez kilka podmiotów gospodarczych.

Hala w strefieHala w strefiefot. UM Bolesławiec
Hala w strefieHala w strefiefot. UM Bolesławiec
Hala w strefieHala w strefiefot. UM Bolesławiec
Hala w strefieHala w strefiefot. UM Bolesławiec

Warto przypomnieć, że wszyscy, którzy decydują się zainwestować na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej, mogą liczyć na zwolnienia podatkowe. Zasady zwolnienia podatkowego określone są w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie objętym specjalną strefą ekonomiczną, które otrzymuje inwestor po podjęciu decyzji o inwestowaniu w strefie.

Inwestorzy lokalizujący inwestycje w Bolesławcu mogą liczyć na zwolnienia z podatków lokalnych (podatek od nieruchomości). Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców określają dwie uchwały Rady Miasta Bolesławiec – o pomocy de minimis i pomocy regionalnej. W przypadku pomocy de minimis zwolnienie podatkowe przedsiębiorca może uzyskać po utworzeniu 5 nowych miejsc pracy.

Podstrefa Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obejmuje prawie 72 ha. Do tej pory ulokowało się w strefie siedmiu inwestorów, którzy otrzymali 10 zezwoleń na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej (trzech inwestorów podjęło decyzje o reinwestowaniu w Bolesławcu). Firmy ulokowane w Bolesławcu: Hoerbiger Automotive Poland, Lesław Sacher Obróbka Skrawaniem Metalu, SRG Global (grupa Guardian), Elektros, Kegger. Deklarowany nakład inwestycyjny wynosi 220 mln zł, deklarowane zatrudnienie 576 osób.

Ponadto w ostatnim czasie firmy Vilsait oraz Turningtec Polska uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Firma Vilsait planuje w Bolesławcu utworzenie centrum logistycznego oraz wydatki inwestycyjne w wysokości 1.965.000 zł. Vilsai planuje w tym roku rozpocząć inwestycję w Bolesławcu.

Firma Turningtec Polska będzie świadczy usługi obróbki metali dla branży motoryzacyjnej i nakładania powłok na metale. Jej nakłady inwestycyjne zaplanowano w wysokości co najmniej 10 mln zł. Rozpoczęcie inwestycji ma nastąpić w tym roku. – Prowadzone są rozmowy z nowymi, potencjalnymi inwestorami – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Natomiast powstawanie na terenie strefy hali produkcyjno-magazynowej ułatwi start przedsiębiorcom, dla których budowa hali produkcyjnej jest zbyt dużym obciążeniem finansowym.

informacja zlecona: UM Bolesławiec

Reklama