Pijany 27-latek potrącił dwie osoby i uciekł. Grozi mu do 4,5 roku więzienia

Butelka
fot. freeimages.com (domaz_dk) Mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu lwóweckiego, który po pijanemu spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia.
istotne.pl 0 alkohol, policja, wypadek, miasto jelenia góra

Reklama

Policjanci z jeleniogórskiej drogówki po pościgu zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, podejrzanego o spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce 18 sierpnia, przed 21:00. Dyżurny policji otrzymał informację, że kierujący pojazdem marki Opel Vectra potrącił na chodniku przy ul. Słowackiego dwie osoby i uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowani to 58-letnia kobieta i 49-letni mężczyzna. Oboje odnieśli ciężkie obrażenia, trafili do szpitala.

Funkcjonariusze odnaleźli pojazd sprawcy na ul. Morcinka. Tam też zatrzymali kierującego. Jak się okazało, nie miał on prawa jazdy, nie posiadał ani aktualnych badań technicznych auta, ani ubezpieczenia. Co więcej, był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 4,5 roku więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

(KPP Jelenia Góra/ii)

Reklama