Tłumy legniczan na pierogowym festynie, Anna Ćwik mistrzynią miasta!

Legniczanie
fot. UM Legnica Mieszkańcy naszego miasta świetnie bawili się na piątkowym Pierogowym Festynie na Zakaczawiu, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Parafią św. Jacka.
istotne.pl 0 festyn pierogowy, zakaczawie, miasto legnica

Reklama

Festyn – tradycyjnie – odbył się na międzywału przy ul. Nadbrzeżnej. Od godziny 14:30 na scenie w świetnym pokazie fitness zaprezentował się klub Mad Fitness z Legnicy. Można było posłuchać kapeli podwórkowej Biesiadni ze Środy Śląskiej, koncertu grupy Avocado, pobawić się z legnickim zespołem Remix. Największą atrakcją tego dnia na Zakaczawiu były X Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Lepieniu Pierogów. Do rywalizacji stanęło 10 osób, których zadaniem było ulepić jak najwięcej pierogów w ciągu godziny.

Najwięcej ulepiły: Anna Ćwik – 366, Honorata Kochel – 345, Halina Krzemińska – 344. Jury (w składzie: zastępca prezydenta Ryszard Białek, radni Rady Miejskiej: Bogumiła Słomczyńska, Małgorzata Nowosielska, Ewa Szymańska i Piotr Żabicki) przyznało nagrodę specjalną Halinie Krzemińskiej za najładniejsze wyroby. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali sprzęt agd. oraz dyplomy.

Podczas imprezy odbyły się również: kiermasz ciast i potraw, zabawy rekreacyjne z nagrodami (rzut wałkiem, najdłuższa obierka, rzuty do kosza, wyścigi narciarzy, drwali, wbijanie gwoździ, piłowanie drewna), mała loteria fantowa, plener malarski oraz dmuchańce.

Organizatorami wydarzenia były: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Parafia św. Jacka.

(UM Legnica/ii)

Reklama