Wirtualny spacer po Legnicy z nowymi atrakcjami

Wirtualny spacer
fot. UM Legnica Mieszkańcy naszego miasta, turyści i miłośnicy ciekawych miejsc z całego kraju już od szeregu lat korzystają z wirtualnych spacerów po Legnicy, dostępnych na stronie www.legnica.eu. Ostatnio pojawiło się wiele nowych atrakcji dla wirtualnych spacerowiczów.
istotne.pl 0 miasto legnica

Reklama

Wirtualny spacer to nic innego jak cyfrowe, połączone panoramy, pozwalające na w pełni realistyczne odwzorowanie rzeczywistości – pomieszczeń, budynków wraz z ich otoczeniem i ciekawych przestrzeni. Internauta może swobodnie poruszać się po fotorealistycznej przestrzeni wirtualnej, oglądać przedmioty, obiekty i uzyskiwać informacje na ich temat. System oznaczeń (np. mapa z naniesionymi punktami) informuje o aktualnym położeniu, dzięki czemu użytkownik zawsze wie, gdzie się znajduje i z łatwością trafia do celu. Powstające złudzenie bezpośredniej obecności w otaczającej przestrzeni robi naprawdę wielkie wrażenie.

Dotąd spacerujący po Legnicy internauci mogli korzystać tylko z monitorów komputerowych. Od niedawna uruchomiono wersję dostępną dla urządzeń mobilnych (np. smartfony, tablety). Wirtualna wycieczka po Legnicy wzbogaciła się o 40 nowych panoram. Do istniejącego zestawu turystycznych atrakcji dołączono m.in. Zamek Piastowski, katedrę, kościół św. Jana, park Miejski i skatepark. Pojawiły się też zdjęcia nocne i panoramy – 3D.

Poza wymienionymi wirtualne szlaki zaprowadzą nas np. na legnicki Rynek, do Mauzoleum Piastów, na plac Powstańców Wielkopolskich pod pomnik Jana Pawła II, na plac Słowiański, ulicę Najświętszej Marii Panny, do kościoła mariackiego, do zabytkowego Ratusza, Galerii Piastów, nad Kozi Staw, do palmiarni czy na Miejski Stadion im. Orła Białego.

Wirtualnemu spacerowi po Legnicy towarzyszy kolejna nowość, czyli miejska gra polegająca na zbieraniu puzzli i układaniu z nich różnych widoków miasta. Wakacje dobiegają końca, ale turystyczna, wirtualna wyprawa do pięknej Legnicy jest możliwa w każdej chwili.

(UM Legnica/ii)

Reklama