Kolejne drogi utwardzane frezem asfaltowym

Droga
fot. UM Legnica Dobiega końca utwardzanie frezowanym asfaltem ul. Radwanickiej. To kolejna już droga gruntowa, która została ulepszona tym – jak się okazuje – cennym surowcem z odzysku.
istotne.pl 0 inwestycja, miasto legnica

Reklama

Ulica Radwanicka (boczna ul. Słubickiej) jest utwardzana asfaltem frezowanym z przebudowywanej ul. Moniuszki. Mieszkańcy korzystający z tej ulicy cieszą się, bo dotychczas miała ona nawierzchnię gruntową, co przy dużych opadach deszczu bywało kłopotliwe. Po utwardzeniu ten problem zniknie.

Niedawno nową nawierzchnię z frezowanego asfaltu ułożono na prawie półtorakilometrowym odcinku ul. Myśliwskiej. Surowiec uzyskano z przebudowywanych ulic Witelona i Skarbka. Mieszkańcy Myśliwskiej mogą teraz dojechać do domów wygodną drogą.

Niebawem rozpocznie się utwardzanie kolejnych ulic na Piekarach Starych. Zmodernizowane zostaną jezdnie Ciesielskiej i Rzecznej (sfrezowany asfalt z ul. Witelona, Skarbka i Jaworzyńskiej). Wcześniej w ten sposób utwardzono ul. Rymarską i Kołodziejską oraz ul. Pawicką. Powtórnie odzyskany surowiec świetnie się do tych celów nadaje. Jego ułożenie na drodze nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Po prostu maszyna go rozprowadza i utwardza. Taka nawierzchnia przez lata służy mieszkańcom.

UM Legnica/ii

Reklama