Od sierpnia nowe linie autobusowe

Mapa
fot. UM Jelenia Góra – Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, składanymi m.in. przy okazji zakończenie budowy odcinka ulicy Spółdzielczej – powiedział prezydent – w ostatnich dniach sierpnia br. zostaną uruchomione nowe linie autobusów MZK, nr 21 i 22.
istotne.pl 0 miasto jelenia góra

Reklama

– Planujemy – podkreślił prezydent – by pierwsza z nich zaczynała kurs od Zabobrza (ul. Kiepury, Małcużyńskiego i Sygietyńskiego), potem przez Os. Robotnicze i Podwale dojeżdżała do ulicy Skłodowskiej, potem Małej Poczty, a przez Lipową, Okopową, Os. Pomorskie – do Strefy Przemysłowej (ul. Spółdzielcza). Z Lubańskiej prowadzi ul. Sobieszowską, Rataja na os. Orle i tam linia będzie miała swoją pętlę.

Druga trasa prowadziłaby od ul. Powstańców Wielkopolskich, potem ulicami Lipową, Okopową Spółdzielczą, Objazdową do dworca PKP w Cieplicach, stamtąd do apteki „Pod Koroną” i dalej: ulicami Staszica, Pod Wałami, na Orle. I kończyła się na pętli w Sobieszowie.

Intencją takiego poprowadzenia tras jest przede wszystkim obsługa pracowników w Strefie Przemysłowej, stąd godziny kursowania zsynchronizowane są z harmonogramami zmian w istniejących tam zakładach i konsultowane z przedstawicielami pracodawców. Ponadto otwarcie ulicy Spółdzielczej na odcinku od Lubańskiej do Trasy Czeskiej oznacza praktycznie po raz pierwszy możliwość wytyczenia innej drogi łączącej Cieplice z Zabobrzem, bo dotychczas możliwe to było wyłącznie ulicą Wolności.

– Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia tych linii – mówi Marcin Zawiła. – Oczywiście w możliwie szybkim czasie zostaną stworzone stałe przystanki i inne elementy istotne dla obsługi ruchu pasażerskiego, teraz najważniejsze jest, by możliwie szybko i sprawnie zapewnić dojazd do pracy i powrót do domu wielu pracującym w Strefie mieszkańcom Jeleniej Góry.

(UM Jelenia Góra/ii)

Reklama