Sienkiewicz w Zgorzelcu

Henryk Sienkiewicz
fot. Wikimedia Commons 6 września – już po raz trzeci – odbędzie się Narodowe Czytanie organizowane pod patronatem i z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tym razem w całej Polsce, także w Zgorzelcu, czytać będziemy Trylogię Henryka Sienkiewicza.
istotne.pl 0 literatura, czytelnictwo, miasto zgorzelec

Reklama

Rok temu Zgorzelec świetnie bawił się, czytając Fredrę. „Terroryzowani” przez Papkina uczestnicy literackiej zabawy, którzy licznie przybyli do plenerowej czytelni, zaimprowizowanej na Przedmieściu Nyskim, chętnie dzielili się swoimi ulubionymi lekturami, odczytując na głos ich wybrane fragmenty. To było naprawdę udane spotkanie z literaturą, a jego organizatorzy, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Dom Kultury, wierzą, że ten sukces uda się powtórzyć 6 września, kiedy razem z całą Polską sięgniemy po sienkiewiczowską Trylogię.

Miejscem, które w tym roku będzie pełnić rolę plenerowego salonu literackiego Zgorzelca, jest skwer ks. Jerzego Popiełuszki. Czytanie Trylogii rozpoczynamy o godzinie 16:00. Pomagać nam będą Jacek Grondowy i Robert Mania, aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze!

PlakatPlakatfot. UM Zgorzelec

UM Zgorzelec/ii

Reklama