Wakacje z TPD

Dzieci
fot. TPD Bolesławiec Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Miejski w Bolesławcu zorganizowało wypoczynek dla dzieci i młodzieży.
istotne.pl 0 kolonie, tpd bolesławiec

Reklama

Nad morze wyjechało 130 osób z Bolesławca i powiatu bolesławieckiego. Koloniści przebywali w Ośrodku Kolonijnym „Barka” w Jarosławcu na trzech turnusach.

Dzięki pozyskanym środkom duża grupa dzieci (ok. 90%) skorzystała z dofinansowania wypoczynku. Pieniądze na dofinansowanie przekazały: Urząd Miasta Bolesławiec, Starostwo Powiatowe dla dzieci niepełnosprawnych (kolonie TPD już od kilkunastu lat są koloniami integracyjnymi). Bardzo dużą pomocą było dofinansowanie z Fundacji Polska Miedź.

Również od kilku lat Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu finansuje kolonie dla swoich podopiecznych. W tym roku wyjechało na nie 35 dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich, których nie byłoby stać na opłacenie kolonii. – Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci – podkreśla Jadwiga Bobek, szefowa bolesławieckiego TPD.

Dzieci na koloniach miały bogaty program: rejs statkiem, wycieczka do Doliny Charlotty (karmienie fok, kraina bajek, małe zoo), park linowy, skoki na trampolinie, muzeum bursztynów, pływanie żaglówkami (starsza młodzież).

Starannie dobrana kadra wychowawców sprawiła, że dzieci miały wypełniony czas atrakcyjnymi zajęciami, nie było czasu na nudę. Wychowawców wspierali wolontariusze, którzy szczególną opieką otaczali dzieci niepełnosprawne. Dołożono wszelkich starań, żeby wypoczynek był bezpieczny.

 TPD Bolesławiec/ii

Reklama