Młodzież po raz siódmy w stalagu

Młodzież
fot. Gmina Zgorzelec Młodzieżowy workcamp na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIIIa dobiegł końca.
istotne.pl 0 stalag, gmina zgorzelec, miasto zgorzelec

Reklama

W piątek, 8 sierpnia, młodzież z Polski, Niemiec i Włoch pożegnała się uroczyście z organizatorami międzynarodowego projektu oraz z przedstawicielami samorządu Gminy Zgorzelec i Powiatu Zgorzeleckiego. Uczestnicy workcampu przez dwa tygodnie prowadzili prace porządkowe oraz warsztaty archeologiczne przy wsparciu archeologa z Muzeum Łużyckiego Pawła Zubrzyckiego.

Podczas pożegnalnego spotkania młodzież w czterech językach opowiedziała o swoich dokonaniach, m.in. o własnoręcznym wykonaniu metalowej rzeźby ilustrującej muzykę Oliviera Messiaena oraz o archeologicznych odkryciach. W trakcie workcampu znalazł się także czas na integrację uczestników oraz program kulturalny. Młodzież poznała także historię regionu oraz miejsca, w którym pracowała.

Wizyta w StalaguWizyta w Stalagufot. Gmina Zgorzelec
Wizyta w StalaguWizyta w Stalagufot. Gmina Zgorzelec
Wizyta w StalaguWizyta w Stalagufot. Gmina Zgorzelec

To już siódma edycja projektu, którego realizacja była możliwa dzięki działalności Stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen przy współpracy wielu podmiotów. Inicjatywę wsparły: Gmina Zgorzelec, Fundacja Centrum Przedsiębiorczości, Muzeum Łużyckie, Miasto Zgorzelec, Saksońska Fundacja Kultury oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Gmina Zgorzelec/ii 

Reklama