Głosujemy na „Rycerzy wolności i strażników praw”!

Napis Rycerze Wolności
fot. UM Legnica W plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2014 głosowanie weszło w decydującą fazę. Wśród wybranych projektów jest monumentalna legnicka wystawa, prezentowana w Muzeum Miedzi – „Rycerze wolności, strażnicy praw”.
istotne.pl 0 wystawa, plebiscyt, miasto legnica

Reklama

Ta niezwykła dolnośląska, ale i międzynarodowa atrakcja historyczna plasuje się obecnie na 5 miejscu. Głosujmy, bo warto wywalczyć jej miejsce na samym szczycie!

Legnicka wystawa prezentuje historię najważniejszych śląskich rodów książęcych i szlacheckich, dworską kulturę i obyczaje. Na ekspozycji w Muzeum Miedzi znalazły się zabytki i pamiątki, związane ze śląskimi rodami szlacheckimi unikatowe grafiki, medale, monety, stare dokumenty z rodzinnych archiwów, cenne rękopisy i starodruki z zamkowych bibliotek, broń, szkło, meble i stroje pochodzące z licznych muzeów, kolekcji i kościołów, niekiedy pierwszy raz udostępniane zwiedzającym. Integralną częścią ekspozycji są ponadto prezentacje multimedialne i projekcje audiowizualne, wzbogacające wątki i tematy prezentowane na wystawie. Głosujemy na trzy sposoby:

  • poprzez kliknięcie na stronie internetowej wrocław.naszemiasto.pl, na podstronie plebiscytu, w wybraną kandydaturę (do 31 sierpnia 2014 r.). Każdy użytkownik może oddać maksymalnie 3 głosy dziennie na jedną kandydaturę. Waga głosu oddanego przez jedno kliknięcie to 1
  • poprzez wysłanie SMS-a na nr 72355 (do 5 września 2014 r.). Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Waga głosu oddanego przez SMS to 15.
  • za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk (do 31 sierpnia 2014 r.)

UM Legnica/ii

Reklama