Jest porozumienie między TOP a BTS

bts-logo-siatkowka
fot. BTS Bolesławiec Porozumienie ma na celu doprowadzenie do unormowania kwestii siatkówki męskiej w Bolesławcu.
istotne.pl 0 bts bolesławiec

Reklama

8 sierpnia zawarte zostało porozumienie pomiędzy dwoma stowarzyszeniami działającymi w Bolesławcu – TOP i BTS (Bolesławieckim Towarzystwem Siatkarskim). O tym, że do niego dojdzie, pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie, m.in. w materiale Z Mesjaszem po awans do II ligi!.

Na mocy porozumienia wszyscy młodzi siatkarze, grający w zespołach TOP, stali się zawodnikami BTS-u. Ma to doprowadzić do unormowania kwestii siatkówki męskiej w Bolesławcu.

Sygnatariusze doszli do wniosku, że nie ma sensu, aby w takiej miejscowości jak Bolesławiec funkcjonowały dwa rywalizujące ze sobą kluby siatkówki męskiej. Z przyczyn formalnych drużyna kadetów występować będzie do końca tego roku pod nazwą TOP BTS Bolesławiec. TOP będzie finansował ich treningi i sportowe występy.

Sytuacja zmieni się całkowicie 1 stycznia 2015 r. Wówczas siatkówką męską zajmować się będzie wyłącznie BTS, a w TOP trenować będą dziewczęta.

Porozumienie podpisali: prezes TOP Robert Tomczyk i szef BTS-u Jacek Łuczkowski, któremu towarzyszył wiceprezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Krzysztof Mosiądz.

(TOP Bolesławiec/ii)

Reklama