Powiatowi urzędnicy w Rajdzie Nadziei

Kolarz
fot. Powiat Zgorzelecki Powiatowy kolarski team, ze starostą Arturem Bielińskim na czele, gościnnie przejechał specjalny odcinek trasy w ramach niemieckiej akcji charytatywnej Rajd Nadziei.
istotne.pl 0 charytatywność, miasto zgorzelec

Reklama

Od 1983 r. w różnych niemieckich landach odbywa się akcja charytatywna „Rajd Nadziei”, której celem jest zebranie funduszy na rzecz walki z chorobami nowotworowymi u dzieci (badania genetyczne w zakresie onkologii, wspieranie leczenia, stowarzyszeń i rodzin chorych dzieci). Akcję trzydzieści lat temu zainicjował niemiecki lekarz Fritz Lampert. Jak podają źródła, rajd, w którym biorą udział znani ludzie ze świata polityki, biznesu, kultury i sportu, pozwolił do dziś zebrać 30 mln euro.

W tym roku rajd odbył się na terytorium Saksonii, wzięło w nim udział 185 uczestników. 8 sierpnia, na zaproszenie naszego niemieckiego partnera, polska drużyna (w składzie: starosta Artur Bieliński, wicestarosta Mariusz Tureniec, sekretarz Bogusław Białoń oraz pełnomocnik Piotr Pawlas) przejechała specjalny odcinek z Goerltiz do Ostritz.

Zbiórka z tegorocznej akcji wesprze m.in. badania i centra leczenia nowotworów u dzieci w Dreźnie, Bautzen, Goerlitz, Kassel i Wuerzburgu.

(Powiat Zgorzelecki/ii)

Reklama