Kolejne inwestycje w ramach LBO

Plac  zabaw w Legnicy
fot. UM Legnica Dobiegają końca prace związane z realizacją zadań Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl 0 inwestycja, pieniądze, miasto legnica

Reklama

Na Zakaczawiu dobiegają końca prace związane z realizacją zadań Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. We wnętrzach podwórkowych pojawią się funkcjonalne i nowoczesne place zabaw, chodniki oraz zasiek na odpady komunalne.

W tym rejonie miasta mieszkańcy wybrali w głosowaniu trzy projekty. Pierwszy z nich to rewitalizacja podwórka. Powstał plac rekreacyjny z urządzeniami zabawowymi dla dzieci i zasiek mieszczący pojemniki na odpady.

– Nasze podwórze zmieniło się na lepsze – mówi pani Maria, mieszkanka jednej z kamienic. – Dzieci bardzo się cieszą, bo mają dobre miejsce do zabawy. To ładnie wygląda i będziemy musieli o to dbać.

Drugie zadanie obejmuje budowę chodników w innym podwórzu oraz szachownicy na placu Targowym. Układanie chodników z kostki betonowej jest praktycznie na ukończeniu. Szachownica ma być gotowa do 1 września.

W tym samym podwórzu kończone jest trzecie zadanie, czyli budowa placu zabaw dla dzieci z częścią rekreacyjną. Miejsce to zmieniło wygląd dzięki kolorowym urządzeniom. Nowe chodniki ułatwią dojście na podwórze czy do bloków.

Inwestycje LBO służą już mieszkańcom

W ramach pierwszej edycji LBO zostało już zrealizowanych 6 nowoczesnych i funkcjonalnych placów zabaw dla dzieci. W dwóch miejscach powstały plenerowe siłownie, głównie dla dorosłych, co ułatwia mieszkańcom dostęp do rekreacji w najbliższym otoczeniu.

(UM Legnica/ii)

Reklama