Nowe place zabaw w Zawidowie

Plac zabaw w Zawidowie
fot. UM Zawidów Przy ulicy Budowlanych powstaje właśnie nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Nowe urządzenia miasto zamontowało także na terenie Przedszkola Publicznego.
istotne.pl 0 plac zabaw, zawidów, miasto zgorzelec

Reklama

Miasto przychyliło się do głosu mieszkańców i kończy montaż nowego placu zabaw przy ulicy Budowlanych. – Na zagospodarowanie tego terenu mieszkańcy tej ulicy czekali od dawna. Potwierdza to chociażby liczba podpisów złożonych pod tą propozycją – mówi gospodarz miasta Robert Łężny.

W tym tygodniu miasto wyposażyło plac w nowe, certyfikowane urządzenia zabawowe, takie jak: huśtawki wagowe i wahadłowe, bujak sprężynowy, mostki, piaskownica, zjeżdżalnia. – Po zakończeniu montażu zostanie uporządkowanie terenu. Jeszcze w te wakacje maluchy będą się cieszyć nowym miejscem rekreacji – zapewnia burmistrz.

Na nowy plac zabaw miasto wydało ponad 20 tysięcy złotych.

Nowe urządzenia zabawowe miasto zamontowało także w innej części miasta – Przedszkolu Publicznym. Tu jednak prace ukierunkowano przede wszystkim na rozbiórkę starego tarasu i stworzenie w tym miejscu bezpiecznej strefy zabaw. – Postanowiliśmy całkowicie rozebrać wysłużony taras przedszkolny i zaadaptować go na miejsce zabaw dla dzieci. Położyliśmy tu nową kostkę i krawężniki, jest użytecznie i nowocześnie. Tak przygotowane miejsce umożliwi w przyszłości dalszą rozbudowę placu – dodaje burmistrz.

Koszt prac w Przedszkolu to 38 tysięcy złotych, z czego nieco ponad 30 tysięcy sfinansowano z unijnego projektu pn. „Maluchy w akcji. Bezpieczny plac zabaw przy ulicy Parkowej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(UM Zawidów/ii)

Reklama