Powstanie miasteczko ruchu rowerowego

Rowerzysta
fot. Powiat Lubiński W Chróstniku powstanie miasteczko ruchu rowerowego. Zgodnie z planami inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku.
istotne.pl 0 rower, miasteczko, miasto lubin

Reklama

Miasteczko będzie wyposażone w ścieżki rowerowe, próg zwalniający, przejazd kolejowy, chodniki, znaki drogowe poziome i pionowe, stojaki rowerowe, ławeczki oraz drobną architekturę.

Teren, na którym powstanie miasteczko, jest w tej chwili niezagospodarowany. Znajduje się on w okolicy domu nr 82 a w Chróstniku, w sąsiedztwie kilku domów jednorodzinnych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest na działalność sportowo-rekreacyjną.

Powstanie miasteczka umożliwi mieszkańcom Chróstnika i okolic naukę znaków drogowych, doskonalenie przez dzieci umiejętności jeżdżenia na rowerze oraz integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.

Wszelkie procedury związane z wyłonieniem wykonawcy inwestycji zostały już przez gminę zakończone, więc prace powinny niebawem ruszyć pełną parą. Wartość całej inwestycji wyniesie ponad 370 tysięcy złotych.

(Powiat Lubiński/ii)

Reklama