Obchody Święta Wojska Polskiego w Zgorzelcu i Bogatyni

Święto WP
fot. UM Zgorzelec W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, reprezentacje związków kombatanckich, organizacji społecznych i stowarzyszeń, a także licznie przybyli mieszkańcy obu miast.
istotne.pl 0 wojsko, święto, miasto zgorzelec

Reklama

15 sierpnia br. o godz. 11:00 w kościele pod wezwaniem Świętego Bonifacego w Zgorzelcu odbyła się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, reprezentacje związków kombatanckich, organizacji społecznych i stowarzyszeń, a także licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta. Następnie złożono kwiaty pod tablicami upamiętniającymi pobyt jednostek wojskowych w Zgorzelcu.

Bogatyńskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po której uczestnicy przeszli na plac przy świetlicy im. Jana Pawła II. Tam odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której wygłoszono okolicznościowe przemówienia, podkreślając, jak ważny jest to dzień zarówno dla kościoła, jak i dla państwa.

Święto było również okazją do wręczenia specjalnie przygotowanych podziękowań dla tych, którzy swoją młodość okupili walką o „Wolną i Niepodległą”. Z rąk burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza bogatyńscy Sybiracy i Kombatanci otrzymali pamiątkowe upominki.

Burmistrz Andrzej Grzmielewicz składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowych uroczystościach. Wyrazy ogromnego podziękowania należą się organizacjom wspierającym uroczystość, tak licznie przybyłym pocztom sztandarowym, artystom, pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego bardzo ważnego święta. Szczególne podziękowania skierował także w stronę ks. dziekana Jana Żaka za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości.

(UM Zgorzelec/UM Bogatynia/ii)

Reklama