Ukrainka zatrzymana. Będzie grzywna dla pracodawcy, nie mniej niż 3 tys. zł

Straż Graniczna
fot. Nadodrzański OSG Kobieta nie miała pozwolenia na pracę i była uznana za osobę niepożądaną. Ma opuścić nasz kraj w ciągu 15 dni.
istotne.pl 0 straż graniczna, miasto jelenia góra

Reklama

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze przeprowadzili wczoraj działania z zakresu kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. W hotelu w Szklarskiej Porębie zatrzymali Ukrainkę; pracodawca powierzył jej pracę niezgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Mundurowi stwierdzili, że cudzoziemka zatrudniona w hotelowej kuchni pracuje bez wymaganego zezwolenia na pracę. Ponadto okazało się, że obywatelka Ukrainy jest osobą niepożądaną w Polsce. Już wcześniej nie zastosowała się do przepisów prawa polskiego i musiała wyjechać z Polski. Teraz została zobowiązana do opuszczenia naszego kraju w terminie 15 dni. Przez dwa lata nie będzie mogła wjechać do RP.

Funkcjonariusze prowadzą także postępowanie w stosunku do pracodawcy. Za zatrudnienie cudzoziemki wbrew obowiązującym przepisom pracodawca zostanie ukarany grzywną nie niższą niż 3 tys. zł.

(Nadodrzański OSG/ii)

Reklama