Parking i nowa ulica w Legnicy

Parking w Legnicy
fot. UM Legnica Już niebawem zostanie oddany użytkownikom płatny parking i drogi dojazdowe przy Miedziowym Centrum Zdrowia.
istotne.pl 0 inwestycja, parkowanie, miasto legnica

Reklama

Kolejna bardzo dobra wiadomość z legnickiego ratusza. Na ukończeniu jest drugi etap tej inwestycji, czyli budowa drogi wraz z chodnikiem, łączącej ulice gen. Władysława Andersa z Jana Pawła II.

Parking będzie płatny. Przetarg na jego 10-letnią dzierżawę wygrała firma „FM” z Kunic. Zaoferowała ona miesięczną stawkę czynszu w wysokości 80 groszy za metr² (ogólna powierzchnia do dzierżawy wynosi 3473 m²). Warunki korzystania z parkingu ustali dzierżawca. Gdy będą one znane, poinformujemy o tym.

Prace przy budowie dróg wraz z parkingiem w rejonie ul. Klubowej rozpoczęły się w marcu br. W ramach I etapu tego zadania została przebudowana ul. Klubowa (łącząca ul. Złotoryjską z Okrzei). Droga ta została wyłożona kostką granitową, pochodzącą z odzysku, i oświetlona. Zamontowane zostały barierki ochronne przy skarpie i wykonano schody prowadzące na parking.

Sam parking na 96 miejsc, z czego 11 dla niepełnosprawnych; jest wyłożony kostką betonową i oświetlony. Znalazło się też miejsce na małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery. W I etapie tej inwestycji zaplanowano i zbudowano łącznik ulicy łączącej ul. Andersa i Jana Pawła II, ale tylko do zjazdu na parking. A także 300 metrów kanalizacji deszczowej.

Już po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że są spore oszczędności. Prezydent zdecydował więc, że będzie realizowany II etap inwestycji, czyli budowa drogi łączącej właśnie ul. Andersa z Jana Pawła II. Pierwotnie ta inwestycja planowana była na przyszły rok. Rozpoczęcie tego zadania było możliwe, gdyż w umowie z wykonawcą zawarta była klauzula o możliwości kontynuowania robót uzupełniających. Z tego zapisu właśnie skorzystano.

Teraz zaś droga jest już prawie skończona. W ramach tego zadania zbudowana została ulica wraz z chodnikiem z kostki betonowej i oświetleniem. Powstały przy niej zatoki postojowe na 11 miejsc. A także dojazdy do garaży oraz zbudowano chodnik z ulicy Złotoryjskiej, prowadzący do nowej drogi.

– Dla mieszkańców tego rejonu miasta, i nie tylko, ta droga jest spełnieniem marzeń – powiedziała nam jedna z mieszkanek. – Będziemy mogli przemieszczać się bezpiecznie i po bardzo dobrej nawierzchni.

Miasto na realizację tego zadania, czyli I i II etapu, przeznaczyło blisko 2 mln zł. Jest to inwestycja, która ułatwi życie pacjentom MCZ oraz innym mieszkańcom, którzy przyjadą w ten rejon miasta na zakupy czy do innych instytucji. Zdecydowanie poprawił się wygląd tego miejsca.

Przypomnijmy jeszcze, że podczas przygotowania placu pod budowę parkingu zostały usunięte drzewa, które przeszkadzały realizacji tej inwestycji. Konserwator zabytków wydał w związku z tym decyzje o nasadzeniach zastępczych. W ciągu trzech lat mają zostać posadzone na Tarninowie (lub innej części miasta) 53 drzewa i 20 metrów kwadratowych krzewów.

(UM Legnica/ii)

Reklama