Skomplikowane prace na ul. Jaworzyńskiej

Prace budowlane w Legnicy
fot. UM Legnica Na skrzyżowaniu ulicy Jaworzyńskiej z Grabskiego trwają prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej. To są bardzo skomplikowane roboty wymagające dużej precyzji. Z kolei na ulicy Grabskiego kładziona jest już kostka brukowa i chodniki.
istotne.pl 0 inwestycja, miasto legnica

Reklama

Na wyłączonym z ruchu skrzyżowaniu (z wyjątkiem komunikacji miejskiej i służb ratunkowych) przebudowywana jest kanalizacja deszczowa o średnicy 1 metra. Rury o tej średnicy zostaną wpięte w studnie, co jest operacją skomplikowaną z uwagi na wielkość elementów. Przebudowywana jest także kanalizacja wodno-ściekowa. Stare rury o średnicy 800 mm i 400 mm zostaną zastąpione jedną siecią o średnicy 600 mm. Wszystkie te prace odbywają się w głębokich wykopach. Do tego zakresu robót dochodzi jeszcze likwidacja kolizji różnych sieci.

Z kolei na ulicy Grabskiego układana jest kostka na jezdni, a także montowane krawężniki i układane płyty chodnikowe. Ten odcinek powoli zmienia swoje oblicze.

Przypomnijmy: roboty przy tej jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście rozpoczęły się pod koniec marca od prac rozbiórkowych przy ul. Grabskiego. 10 kwietnia drogowcy weszli na skrzyżowanie ul. Jaworzyńskiej z Muzealną, Skarbka i Gwarną. Prace na tym odcinku zostały już zakończone.

Na ul. Grabskiego prace rozpoczęły się od wycięcia krzewów i drzew, które stały na przeszkodzie tej inwestycji. Kolejnym etapem była rozbiórka 13 starych obiektów gospodarczych, takich jak stodoły czy warsztaty. 11 z nich wcześniej miasto wykupiło od prywatnych właścicieli. Wymieniono także kanalizację. Przebudowana ul. Grabskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego będzie posiadała dwie jezdnie wyłożone kostką brukową. Inwestycja na tej ulicy jest kolejnym etapem budowy zbiorczej drogi południowej, realizowanej w ramach przebudowy ul. Jaworzyńskiej. Prace na tym odcinku powinny zakończyć się do 22 grudnia br.

(UM Legnica/ii)

Reklama