BKS: dwa sparingi na remis

marek-majka-bks-bobrzanie-sparing
istotne.pl 0 nysa zgorzelec, bryjak, szprotawa, bks bolesławiec

Seniorzy BKS Bobrzanie przygotowują się do rundy wiosennej IV ligi dolnośląskiej. W dwóch meczach kontrolnych bolesławianie dwukrotnie zremisowali. Pierwszy remis padł w Zgorzelcu, gdzie bolesławianie mierzyli się z tamtejszą Nysą. Nasz zespół do przerwy prowadził 2:0. Obie bramki zdobył Dariusz Bryjak (23-letni pomocnik, wychowanek Promienia Żary, pozyskany przez BKS, ostatnio grał w Piaście Zawidów). Po przerwie Nysa zdobyła dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

BKS Bobrzanie - Sprotavia Szprotawa 2:2BKS Bobrzanie - Sprotavia Szprotawa 2:2fot. Józek Pietrzak

W drugim sparingu BKS zmierzył się w Żaganiu ze Sprotavią Szprotawa. Mecz także zakończył się remisem 2:2. Do przerwy rywale BKS prowadzili 2:0, ale po zmianie stron nasz zespół doprowadził do remisu po golach Marcina KraśnickiegoPawła Rissmanna. BKS rozpoczął mecz w składzie: Kowalski – Bryłkowski, B. Błoński, M. Błoński, Janicki, Ziółkowski, J. Bochnia, Wojciechowski, Bryjak, Majka, Kraśnicki. W meczu zagrali także: Kulesza, B. Bochnia, Pietrzak, Kliwak, Ohagwu i Rissmann.

W najbliższą sobotę (15 lutego) BKS zmierzy się z ŁKS Łęknica. Sparing zostanie rozegrany o 9:30, na sztucznym boisku w Żaganiu.

W rundzie wiosennej w drużynie BKS nie zobaczymy już: Wojciecha Glanca, Zbigniewa MastalerzaFilipa Paluchowicza. Piłkarze ci będą występować w zespole Czarnych Żagań.

Po rundzie jesiennej drużyna seniorów BKS zajmuje 13 miejsce w tabeli rozgrywek i jest zagrożona spadkiem do klasy okręgowej. Zespół zgromadził 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisów i 8 porażek). Więcej informacji można znaleźć na stronie klubu BKS Bobrzanie

(informacja: BKS Bobrzanie/ii, fot. Józek Pietrzak)