Bolesłavianie z 8 medalami mistrzostw Dolnego Śląska

w-srodku-dominika-kwaszcz
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Najważniejsze halowe zawody w województwie w kategorii młodzików zostały rozegrane w sobotę, 1 lutego, w Wałbrzychu. Bolesławiec reprezentowało 18 zawodników MKS Bolesłavia. Nasi lekkoatleci wywalczyli osiem krążków, w tym pięć złotych i trzy brązowe.

Doskonałą formę zaprezentowali Dominika Kwaszcz oraz Mateusz Tofil, którzy w dwóch konkurencjach zdeklasowali rywali. Podopieczna trenera Bartosza Grumana zajęła pierwsze miejsce w biegu na 60 m przez płotki oraz w skoku w dal, a Mateusz – w skoku wzwyż i w biegu na 60 m ppł. (trenerzy: Paweł Wiśniewski oraz Bartosz Gruman). Halowym mistrzem Dolnego Śląska został również Tobiasz Burzyński (bieg na 1000 m – 3:04,31).

Warto dodać, że wyniki Dominiki Kwaszcz w skoku w dal oraz Mateusza Tofila w biegu na dystansie 60 m ppł. są aktualnie najlepszymi rezultatami w Polsce w kategorii młodzików.

Brąz wywalczyła trójka zawodników: Kacper Tałocha w biegu na 60 m ppł. (trener Bartosz Gruman), Laura Śledzińska w pchnięciu kulą (trener Tomasz Markowski) oraz Kamil Kawka w biegu na 600 m (trener Ryszard Posacki).