Bardzo dobry występ pływaczek UKS Oxpress

iza-tkaczyk
istotne.pl 0 pływanie, oxpress

W dniach 14-15 czerwca we Wrocławiu odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, w których doskonale zaprezentowały się pływaczki UKS Oxpress. Przygotowujące się do Mistrzostw Polski w Pływaniu podopieczne Krzysztofa WróblaWiktora Łodygi wywalczyły cztery medale. Doskonale wypadła Iza Tkaczyk, która na dystansie 100 m stylem dowolnym wywalczyła srebrny medal (1.01.98 min), ulegając pierwszej zawodniczce tylko 0.02. Wynik jest obecnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii 14-latek. Iza wywalczyła również srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem zmiennym (2.31.04 min), brązowy na 50 m stylem dowolnym (28.77 s) oraz czwarte miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1.10.92 min). Nasza pływaczka znalazła się na piątej pozycji w ostatecznej klasyfikacji najlepszych uczestniczek mistrzostw.

W środku: Iza TkaczykW środku: Iza Tkaczykfot. D. Łomański

– Wynik na 100 m stylem dowolnym szczególnie mnie cieszy, gdyż poprawiłam swój rekord życiowy prawie o 3 sekundy, co na tak stosunkowo krótkim dystansie nie zdarza się często. Do przekroczenia granicy 600 punktów FINA zabrakło mi tylko 5. Obecnie ciężko trenujemy i ufam, że po zejściu z dużych obciążeń powinno być jeszcze lepiej. Oby tylko zdrowie dopisało – powiedziała Iza.

Dochodząca do zdrowia po chorobie Agata Knapik wywalczyła brązowy medal na 400 m stylem zmiennym (5.39.79 min) oraz szóste miejsce na 50 m stylem motylkowym (32.04 s) i siódme na 100 m stylem motylkowym (1.12.12 min).

W coraz wyższej formie jest Klaudia Petters, która na morderczym dystansie 800 m stylem dowolnym dopiero na ostatnich stu metrach musiała uznać wyższość czterech koleżanek, zajmując ostatecznie piątą pozycją (10.20.88 min). Pływaczka zajęła również ósma lokatę na 200 m stylem grzbietowym (2.42.77 min) i na 400 m stylem dowolnym (5.06.65 min).

(informacja: D. Łomański/ii)