BKS zdemolował Pogoń Świerzawę 12:1

bks-pilkarz-radosc
fot. istotne.pl Gole dla BKS: Marcin Kraśnicki (2), Paweł Żmudziński (2), Wojciech Glanc (2), Damian Kamuda (2), Zbigniew Mastalerz, Filip Paluchowicz, Emmanuel Ohagwu, Wojciech Chlebosz (samobójcza).
istotne.pl 0 mecz, pogoń, świerzawa, bks bolesławiec

Seniorzy BKS są coraz bliżej awansu do IV ligi. W zaległym spotkaniu 18 kolejki jeleniogórskiej okręgówki (rozegranym 29 maja) BKS Bobrzanie rozgromił Pogoń Świerzawę 12:1 (7:0). Bramki w środowym spotkaniu zdobyli: 8 minuta Wojciech Chlebosz (samobójcza pod pressingiem Marcina Kraśnickiego), 9 minuta Wojciech Glanc, 10 minuta Marcin Kraśnicki, 14 minuta Filip Paluchowicz, 16 minuta ponownie Wojciech Glanc, 32 minuta ponownie Marcin Kraśnicki, 45 minuta Paweł Żmudziński.

Piłkarze BKS przed meczem z Pogonią ŚwierzawaPiłkarze BKS przed meczem z Pogonią Świerzawafot. MZ
Młodzi piłkarze klubu BKS dopingowali swoich starszych kolegówMłodzi piłkarze klubu BKS dopingowali swoich starszych kolegówfot. MZ

W drugiej połowie: 51 minuta Zbigniew Mastalerz, 54 minuta Damian Kamuda, 55 minuta ponownie Damian Kamuda, 75 minuta, dla Pogoni, Radosław Kurek (z rzutu wolnego), w 87 minucie dla BKS ponownie Paweł Żmudziński. Wynik spotkania na 12:1 ustalił, w 88 minucie, Emmanuel Ohagwu.

Mecz był jednostronnym widowiskiem. BKS przeważał w każdym elemencie gry. W pierwszej połowie zawodnicy ze Świerzawy oddali jeden, niecelny strzał na bramkę gospodarzy. Manuela Kowalskiego próbował zaskoczyć Tomasz Wolny. W drugiej połowie trener Paweł Żmudziński przeprowadził zmiany i wprowadził na boisko juniorów. Wówczas "oddech złapali" goście i udokumentowali to honorowym trafieniem Radosława Kurka oraz groźnym uderzeniem Marcina Hyndle, które z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Manuel Kowalski. BKS Bobrzanie – Pogoń Świerzawa 12:1 (7:0). Już w najbliższą sobotę BKS podejmie u siebie Leśnika Osiecznicę. Początek meczu – godzina 17:00.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Żmudziński, Janicki, Glanc P., Paluchowicz (46' Ziółkowski), Glanc W. (63' Emmanuel Ohagwu), Bochnia (63' Błoński), Mielnik (46' Kamuda), Powroźnik (71' Dobrowolski), Kraśnicki (46' Mastalerz).