Udany występ pływaków UKS Oxpress

plywaczka-oxpress
istotne.pl 0 pływanie, oxpress

Zawody o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego miały miejsce 10 maja w Legnicy. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Oxpress. Patrycja Faryna nie dała szans konkurentkom na dystansie 100 m stylem klasycznym, zwyciężając z czasem 1.30.23. Pływaczka zdobyła również srebrny medal na dystansie 200 m stylem zmiennym (2.54.87) oraz brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym (1.11.67).

– Cieszę się, oczywiście, z medali, ale najbardziej jednak ze znacznej poprawy rekordów życiowych. Widać, że codzienna praca na treningach przynosi efekty i takie sukcesy tylko dopingują mnie do dalszej pracy – mówi Patrycja.

Druga z lewej: Patrycja FarynaDruga z lewej: Patrycja Farynafot. UKS Oxpress
Druga z prawej: Julita WęglickaDruga z prawej: Julita Węglickafot. UKS Oxpress
Drugi z prawej: Iwan SuschankaDrugi z prawej: Iwan Suschankafot. UKS Oxpress

Złoty medal na dystansie 100 stylem motylkowym (1.22.83) oraz dwa brązowe medale – na 100 m stylem grzbietowym (1.23.60) oraz na 200 m stylem zmiennym (2.56.71) – zdobyła Julita Węglicka. Zawodniczka była też czwarta na dystansie 50 m stylem grzbietowym (45.01) oraz szósta na dystansie 50 m stylem klasycznym (50.65).

Kolejny dobry występ zanotował inny młody zawodnik klubu Iwan Suschanka, który zajął trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym (2.58.40) oraz czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (1.20.97).

Ponadto na dystansie 100 stylem zmiennym piąte miejsce zajęła Jadwiga Węglicka (1.36.76), a ósme – Julita Jośko (1.38.76). Julita była jeszcze szósta na dystansie 50 m stylem dowolnym (37.80). Siódmy na 200 m stylem zmiennym był Jakub Kocełuch (3.53.75), a Maciek Kozik dziewiąty na 50 m stylem klasycznym (56.65).

Na zawodach klub UKS Oxpress reprezentowali jeszcze Filip Jośko, Dawid LachowskiDawid Konieczny. Wszyscy oni poprawili znacznie swoje rekordy życiowe.

– Mimo że do rywalizacji wystawiliśmy naszych najmłodszych zawodników i zawodniczki, to jako klub zajęliśmy ósme miejsce w końcowej klasyfikacji, co mnie bardzo cieszy. Pływacy na każdych zawodach poprawiają swoje rekordy życiowe i widać, że nasza praca, którą wykonujemy wraz trenerem Krzyśkiem Wróblem, przynosi efekty – mówi trener Wiktor Łodyga.

(informacja: Dariusz Łomański/ii)