BKS nadal niepokonany!

bks-bobrzanie-olimpia-kamienna-gora-mecz
istotne.pl 0 kamienna, góra, bks bolesławiec

Ostre strzelanie urządzili sobie seniorzy BKS w sobotnim meczu z Olimpią Kamienna Góra. Zespół gości przyjechał do Bolesławca walczyć o utrzymanie się w lidze okręgowej, ale nie zdołał wywieźć z terenu lidera chociażby remisu. Już w 3 minucie wynik spotkania otworzył celnym trafieniem głową Paweł Glanc. W 10 minucie piłkę do siatki skierował Zbigniew Mastalerz, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Co się odwlecze... W 22 minucie strzałem w długi róg popisał się Kamil Mielnik i było 2:0. Cztery minuty później bolesławianie przeprowadzili kontrę. Kamil Mielnik zagrał do Zbigniewa Mastalerza, ten huknął na bramkę Olimpii, jednak bramkarz gości z najwyższym trudem zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 42 minucie Damian Kamuda przechytrzył zawodnika gości, przejął piłkę i podwyższył na 3:0. W 43 i 45 minucie dwa trafienia głową zaliczył Zbigniew Mastalerz i było 5:0 dla BKS.

Po zmianie stron bolesławianie nadal nacierali na bramkę Olimpii. W 50 minucie Kamil Mielnik wyłożył piłkę Marcinowi Kraśnickiemu, ale ten nie trafił z 4 metra w światło bramki. W 51 minucie ten sam zawodnik, za użycie wulgaryzmu, otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Gra w osłabieniu nie zatrzymała BKS. Do końca meczu zespół Pawła Żmudzińskiego zaaplikował gościom z Kamiennej Góry kolejne 3 trafienia. W 53 minucie podbramkowe zamieszanie wykorzystał Michał Błoński i skutecznym strzałem pokonał bramkarza Olimpii. Goście grając z przewagą jednego zawodnika nie potrafili zagrozić bramce BKS. Mieli nawet problemy z przekroczeniem połowy boiska. Natomiast BKS nadal atakował, co przyniosło skutek w 63 minucie. Wówczas zawodnik gości sfaulował w polu karnym Krzysztofa Janickiego. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Zbigniew Mastalerz i było 7:0 dla BKS. Tym sposobem Zbyszek zdobył hat-tricka. Wynik meczu ustalił w 68 minucie Kamil Mielnik, wykorzystując bardzo dobre podanie Michała Błońskiego. Warto wspomnieć, że gości przed wyższą przegraną uchroniła w 90 minucie poprzeczka. Trafił w nią Paweł Żmudziński. BKS Bobrzanie – Olimpia Kamienna Góra 8:0 (5:0).

Zbigniew Mastalerz, zdobywca trzech bramek z "workiem goli"Zbigniew Mastalerz, zdobywca trzech bramek z "workiem goli"fot. MZ

BKS: Kowalski – Pietrzak, Błoński (68' Bryłkowski), Janicki, Glanc P., Mastalerz (żk) (64' Żmudziński), Glanc W. (51' Kliwak), Bochnia (89' Dobrowolski), Mielnik (80' Ziółkowski), Kamuda (84' Paluchowicz), Kraśnicki (51' czerwona kartka).